На які групи поділили кандидатів в президенти України
Президентська кампанія набирає обертів. Незважаючи на те, що ряд політичних важковаговиків ще офіційно не зареєстровані кандидатами перегони поступово входять в основну фазу боротьби. Прогнозується, що кандидатів в президенти буде багато.

На думку колишнього спікера парламенту Володимира Литвина, яку він висловив на власній сторінці у Facebook, серед кандидатів у Президенти більш-менш реальних претендентів на президентство – одиниці. Усіх інших можна поділити на групи:

1. Спаринг-партнери основних кандидатів, за яких, скоріше за все, «важковаговики» робитимуть відповідні застави в 2,5 млн грн, щоб отримати їх квоти у виборчих комісіях з метою необхідного контролю за ними.

2. Ті, хто, дивлячись на те, як сьогодні потрапляють у владу, стають, скажімо, міністрами чи губернаторами, вважають, що їм можна замахнутися відразу на президентство, адже вони розумніші за тих, хто взявся визначати долю країни.

3. Явно технічні учасники кампанії, які присутність в ній розглядають як можливість просто «заробити», продавши свої місця в комісіях грошовитим кандидатам. Подейкують, що суми за це сягатимуть до 500 тис. доларів.

4. Кандидати, які президентську кампанію розглядають як тренінг перед майбутніми парламентськими виборами. Але при цьому намагатимуться заробити на них у вище зазначений спосіб.

Нагадаємо, що за оцінками експертів нинішня президентська кампанія супроводжуватиметься небувалою кількістю кандидатів. Велика кількість претендентів на пост глави держави зумовлена тим, що політичні важковаговики дуже хочуть мати спаринг-партнерів, щоб координувати технічну сторону виборів.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали