На що Кабмін планує підняти ціни у 3,5 разу
Державні корпорації, які працюють у сфері природних монополій, періодично піднімають тарифи на комплекс відповідних послуг, при цьому не забезпечуючи навіть критично необхідного покращення якості цих послуг.


На своїй сторінці у Facebook директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров зазначає, що «ще придумають «генії» в уряді, «Нафтогазі», «Укрзалізниці», водоканалах і ін.?

Наприклад, на цьому тижні керівництво «Укрзалізниці» заявило, щоб зробити перевезення беззбитковими, вартість квитків потрібно підняти більш ніж удвічі, а тарифи на перевезення багажу – майже в 3,5 рази. Також в Мінрегіонрозвитку анонсували зміну принципів нарахування оплати за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення – тепер жителі багатоповерхівок будуть доплачувати за холодну воду «понад лічильника».

Ну, і знову багато хто з нас будуть розраховувати на краще, отримуючи від цих «геніїв» все найгірше? Чи не час всім визнати: в найближчі роки краще не буде. І як зрозуміємо це, відповідно до цього і треба діяти.

Зазначимо, що відсутність ефективної державної політики у сфері антимонопольного регулювання діяльності природних монополій призводить до перманентного підняття цін на різного роду послуги, що нарощує затратну складову виробництва продукції і відповідно знижує конкурентоспроможність виробництва готової продукції. Також постійне зростання тарифів на житлово-комунальні послуги знижує купівельну спроможність населення на ринку споживчих товарів.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали