S&P Global Ratings очікує стабільну фінансову ситуацію в УкраїніМіжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті на рівні "B- / B" і рейтинг за національною шкалою "uaBBB" з прогнозом "стабільний".

"Не дивлячись на підвищення темпів економічного зростання і зниження інфляції, ми відзначаємо невизначеність прогнозу щодо фінансування валютних зобов'язань уряду з термінами погашення після 2019 року, коли Україна має досягти нової угоди з Міжнародним валютним фондом (МВФ)", - йдеться в повідомленні агентства.

S&P також нагадує, що в 2019 році Україну чекають значні виплати за зовнішнім боргом, а також президентські і парламентські вибори.

Агентство вказує, що прогноз "стабільний" відображає його очікування того, що в цілому Україна буде виконувати умови угоди з МВФ в рамках програми stand by на 3,9 млрд дол., хоча можливі деякі затримки в їх виконанні.

Суверенні рейтинги можуть опинитися під тиском у разі виникнення проблем з пільговим фінансуванням або доступом до ринків капіталу в наступному році, що поставить під питання здатність українського уряду виконувати свої значні зовнішні зобов'язання до кінця 2019 року і в 2020 році, відзначає S&P.

"Ми вважаємо, що в разі винесення несприятливого для України рішення в рамках судового процесу між Україною і Росією щодо єврооблігацій, випущених урядом України в грудні 2013 року, ... це може негативно вплинути на Україну", - йдеться в огляді.

На думку експертів агентства, хоча судовий процес може розтягнутися на довгі роки, при розвитку найгіршого сценарію таке рішення може створити технічні обмеження щодо можливості України здійснювати виплати по комерційному боргу перед іншими кредиторами, що може чинити тиск на рейтинги.

"Позитивна рейтингова дія можлива, якщо Україна продемонструє більш значне економічне зростання на тлі поліпшення бюджетних і зовнішньоекономічних показників, а також, якщо ми прийдемо до висновку, що ситуація в непідконтрольних уряду регіоні - на сході країни - стабілізувалася і подальша ескалація напруженості малоймовірна", - повідомляє S&P.

Український журнал Економіст


Друкувати
Найбільш популярні матеріали