Незважаючи на період свят, українські міста впроваджують енергосервіс у дитячих садочкахНавіть у період свят місцева влада міст Бровари та Кропивницький поспішає впровадити сучасний механізм енергосервісу (ЕСКО) для підвищення енергоефективності у бюджетних установах.

Так, цього тижня укладено:

 у м. Бровари - 2 ЕСКО-договори для модернізації систем опалення у 2 дитячих садочках (ІТП, встановлення погодозалежного регулювання, утеплення трубопроводів опалення)

Вартість кожного контракту – близько 1 млн гривень.

Очікувана економія енергоспоживання за 2 договорами складе 20-30%.

 у м. Кропивницький – ЕСКО-договір для встановлення системи автоматичного регулювання споживання теплової енергії у дитсадку № 73 "Червона квіточка"

Вартість контракту – 350 тис. гривень.

Очікувана економія енергоспоживання – близько 7%.

Незважаючи на період свят, українські міста впроваджують енергосервіс у дитячих садочках

Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, у результаті реалізації зазначених проектів у дитячих садочках очікується зниження витрат на опалення, а в приміщеннях буде тепло та комфортно.

Загалом, із 2016 р. і по сьогодні у 18 регіонах країни укладено близько 330 енергосервісних договорів на суму контрактів 400 млн гривень. З них у 2019 р. – майже 100 контрактів.

«Звертаюся до мерів міст, голів обласних і районних адміністрацій спільно з інвесторами реалізовувати ЕСКО-проекти для підвищення енергоефективності бюджетних закладів та заощадження на комунальних платежах!», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Довідково:
Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, лікарень, університетів тощо) впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок економії (скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв), досягнутої в результаті здійснення енергоефективних заходів.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю


Друкувати
Найбільш популярні матеріали