Відновлення глобальної економіки буде повільним
За словами президента Федерального резервного банку Нью-Йорка Джона Вільямса, особи, відповідальні за монетарну політику в усьому світі, повинні переглянути свої стратегії, щоб підготуватися до майбутнього повільного економічного зростання і низьких процентних ставок.

«Центральні банки повинні переглянути і переоцінити свої політичні рамки, стратегії і набори інструментів, щоб максимізувати ефективність» в світі, де низькі інвестиції і високі заощадження обмежують процентні ставки, заявив Вільямс у вівторок в своїх зауваженнях, підготовлених для панельної дискусії в Цюріху. «За відсутності таких змін центральним банкам буде вкрай складно домогтися стабільної економіки і надійних інфляційних очікувань».

Вільямс вказав на перегляд ФРС в цьому році власної стратегії монетарної політики. Хоча рівень безробіття знаходиться на п'ятдесятилітньому мінімумі, інфляція також все ще нижче цільового показника ФРС в 2%, як це було протягом більшої частини нинішнього пом'якшення, і показники інфляційних очікувань також знижуються.

Чиновники ФРС утримують ставки з грудня на тлі низької інфляції і побоювань глобального зростання, які можуть повернутися на передній план після ескалації торгової напруженості між США і Китаєм. Інвестори тепер бачать хороші шанси на зниження ставки в кінці цього року.

«З огляду на обмежений політичний простір для зниження процентних ставок в майбутніх спадах, відновлення буде повільним і інфляція буде нижче цільового рівня», - сказав Вільямс. «Обмеження здатності центральних банків компенсувати спади призводить до несприятливої петлі зворотного зв'язку, в результаті чого очікування низької майбутньої інфляції знижують поточну інфляцію і ще більше скорочують доступне політичний простір».

Глава ФРС Нью-Йорка також закликав до змін у податково-бюджетній політиці, щоб допомогти боротися з майбутніми економічними спадами, такими як посилення автоматичних стабілізаторів і посилення координації між ФРС і Казначейством з управління боргом.

Український журнал Економіст


Друкувати
Найбільш популярні матеріали