Попит на торговельну нерухомість в Києві зростаєЧастка вільних площ на ринку торгових центрів (ТЦ) Києва в січні-березні 2019 року знизилася на 0,2 п.п. і склала 2,8%, відзначається в дослідженні міжнародної консалтингової компанії CBRE Ukraine (Київ).

"Не дивлячись на введення в експлуатацію нових об'єктів, середня вакантність зменшилася на 0,2 п.п. з початку року і склала 2,8%. У період очікування введення в експлуатацію нових торгових центрів в 2019 році, орендодавці кращих об'єктів збільшили орендні ставки на вакантні приміщення", - зазначено в дослідженні.

За даними компанії, в січні-березні цього року орендні ставки на найкращі торгові приміщення зросли на 7% -16% і варіювалися в діапазоні $ 80-110/кв.м в місяць. При цьому для інших торгових приміщень, ставки залишилися незмінними, в межах $ 42- 60/кв.м в місяць

Обсяг роздрібного товарообороту Києва протягом січня-лютого (останні доступні дані) зріс на 6,9%, з уповільненням зростання індексу споживчих цін з 8,8% в лютому до 8,6% в березні.

Відзначається, що за вказаний період на ринок торговельної нерухомості вийшли нові бренди, серед яких Decathlon в Retail Park Petrivka, Claudie Pierlot і Weill в ТРЦ Gulliver і Missha в ТРЦ Lavina Mall. Нова пропозиція торгових центрів була представлена ТРЦ Oasis і ТРЦ Smart Plaza Obolon, що призвело до зростання загальної пропозиції на 2,1% - до 1,13 млн кв. м.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали