Євросоюз має намір формувати в Україні транспортні коридориЄвросоюз зацікавлений у співпраці з Україною в сфері транспорту і в подальшому розвитку і реформуванні транспортного сектору, відповідно до норм і стандартів ЄС.

Таку заяву оприлюднив 24 травня генеральний директор з питань мобільності і транспорту Європейської комісії Хенрік Хололей на спільному прес-брифінгу з главою Мінінфраструктури Володимиром Омеляном з нагоди Діалогу високого рівня Україна-ЄС з питань транспорту в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На початку 2019 року Україна приєдналася до мережі ТНТ-Т і стала східним партнером ЄС. Це означає, що Транспортний коридор не закінчується на західному кордоні України, а через Україну йде далі на схід. Це рішення ЄС стало імпульсом для залучення інвестицій в цьому напрямку. Зокрема, за допомогою Світового банку буде інвестовано 4,5 млрд євро, щоб розробити і реалізувати 39 проектів в транспортній галузі України", - зазначив Хололей.

За словами високого представника Єврокомісії, "такий наш пріоритет у фінансуванні цих важливих проектів, які планується здійснити. Ми хотіли, щоб Україна скористалася вигідним географічним розташуванням, стала своєрідним транспортним хабом - стратегічним партнером і частиною транспортних коридорів між Європою і Азією".

Хололей наголосив на важливості вирішення уряду України про участь в розробці нових залізничних коридорів і готовності Укрзалізниці бути частиною цього шляху. Також є істотні просування в сфері аеронавтики, що забезпечило подальшу кооперацію між Україною та ЄС у сфері авіаційної безпеки і аеронавігації. В Україну зайшли компанії-лоукостер, і люди можуть більше подорожувати по світу.

У той же час гендиректор з питань мобільності і транспорту Єврокомісії констатував і окремі недоліки. Зокрема, в Єврокомісії "незадоволені і розчаровані тим, що раніше підготовлені проекти законодавчих актів щодо реформування транспортної системи України до цих пір не прийняті парламентом. Йдеться насамперед про залізничному та річковому транспорті. Адже реформи можна реалізувати лише за умови відповідної законодавчої бази. Ми будемо продовжувати працювати з керівництвом України, щоб ці законодавчі акти все ж були прийняті".

Транспортний діалог високого рівня Україна-ЄС в Одесі триває. У форумі беруть участь провідні компанії транспортної галузі країни.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали