Україна піднялася в рейтингу глобальної конкурентоспроможностіЗа рік Україна піднялася на 5 пунктів в рейтингу глобальної конкурентоспроможності країн світу за версією Міжнародного інституту управлінського розвитку в Швейцарії (IIMD).

Про це свідчать результати дослідження, опубліковані на сайті IIMD. Всього в рейтингу представлено 63 країни світу. В цьому році Україна зайняла 54 місце.

Як зазначається, Сінгапур через десять років повернувся на вершину рейтингу найбільш конкурентоспроможних економік світу, зайнявши місце Сполучених Штатів Америки, які за рік опустилися на дві сходинки. Друге місце зайняв Гонконг.

Серед пострадянських країн найвище в рейтингу знаходиться Литва (32 місце), Казахстан (34 місце) і Естонія (35 місце). Росія займає 45-у позицію.

Автори рейтингу оцінюють конкурентоспроможність за чотирма категоріями: ефективності економіки, ефективність уряду, ефективність бізнесу та інфраструктури.

У рейтингу враховується широкий спектр «жорстких» статистичних даних, таких як безробіття, ВВП і державні витрати на охорону здоров'я і освіту, а також «м'які» дані з опитування виконавців, яке охоплює такі теми, як соціальна згуртованість, глобалізація і корупція.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали