Україна збільшила виробництво цементуУкраїна за підсумками січня-березня 2019 року збільшила виробництво цементу на 23% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, повідомив виконавчий директор асоціації "Укрцемент" Роман Скільський, що об'єднує найбільших українських виробників цементу.

"За перший квартал 2019 року зростання будівельного ринку склало вже 24%, і на 23% зростає виробництво цементу. Експорт збільшився на 66%, імпорт - в 2,8 рази. Ці показники, очевидно, будуть змінюватися після впровадження урядом України ряду обмежувальних заходів щодо імпорту з сусідніх ринків", - розповів Скільський в ході міжнародної конференції UkrCemFor 2019 Києві у вівторок.

За словами експерта, виробництво цементу в 2018 році скоротилося на 0,8%, що пов'язано з незначним падінням попиту і обмеженими можливостями залізничної логістики, що займає 65% всіх перевезень цементу.

"Однак 2018 рік показав приріст виробництва клінкеру на 4,3%, а це значить, що у виробників є резерви і ресурси для виробництва продукції, але вони вирішують не робити кінцевий продукт через спад попиту або логістичні обмеження по доставці товару до кінцевого споживача", - пояснив він.

Скільський також відзначив зниження залізничних перевезень цементу на 4,7% за 2018 рік, при цьому перевезення клінкеру зросла на 5%. У складі транспортних потоків 94,5% всіх перевезень цементу здійснюються всередині країни.

За підсумками 2018 року експорт цементу збільшився майже на 80%, імпорт - на 6,8%, що в підсумку склало 485 тис. і 483тис. тонн відповідно.

"До кінця перших трьох місяців 2019 року, імпортні потоки помінялися: Росія стала найбільшим імпортером цементу, тобто російські імпортери обходили клінкерна ембарго, на другому - Білорусь, і на третьому - Молдова. Ці ринки, очевидно, матимуть обмеження на експорт продукції в Україна після рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) ", - зазначив Скільський.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали