Рентабельність капіталу банків істотно зростаєРентабельність капіталу банків в 2019 році істотно перевищить 20%, що є умовною нормою для банківських секторів країн, що розвиваються, повідомив директор департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук на презентації звіту по фінстабільності у вівторок.

"За п'ять місяців прибуток вже більше, ніж за весь 2018 рік (за п'ять місяців 2019 року чистий прибуток банків - 23,4 млрд грн - ІФ). Ми переконані, що рентабельність капіталу в 2019 році істотно перевищить 20%, що є умовною нормою для банківських секторів країн, що розвиваються. Ніяких ризиків для зниження прибутковості в наступних кварталах ми на сьогодні не бачимо ", сказав він.

За словами Ваврищука, банки повинні використовувати високі прибутки на формування запасу капіталу. У найближчі роки вимоги до капіталу будуть істотно підвищуватися: потрібно буде формувати буфери консервації та системної важливості (для системно важливих банків), а також покривати капіталом операційний і ринковий ризики (зараз тільки кредитний ризик), - сказав він.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали