В США підвищують податкиСенат США ухвалив бюджет, що передбачає залучення майже трильйона доларів за рахунок підвищення податків для забезпечених громадян. Проект бюджету був складений демократами і пройшов за рахунок того, що у верхній палаті Конгресу вони мають більшість.

У квітні відбудуться переговори з контрольованою республіканцями Палатою представників. Їхня антикризова програма кардинально відрізняється від запропонованої демократами.

Зокрема, план республіканців передбачає скорочення бюджетних витрат на ряд федеральних програм, у тому числі тих, що стосуються пільгового медобслуговування для незаможних верств населення. За рахунок цього вони планують впоратися з дефіцитом бюджету до 2023 року.

План демократів, навпаки, пов’язаний з виділенням 100 мільярдів доларів на стимулювання економіки і різким підвищенням податків для забезпечених громадян, за рахунок якого Сенат планує отримати за наступні десять років 975 млрд дол.

При цьому навіть за таких обставин до 2023 року дефіцит бюджету становитиме 566 млрд дол., а обсяг держборгу – 5,2 трильйона доларів.

Республіканці критикують проект демократів, зауважуючи, що він не може впоратися з дефіцитом бюджету, в той час як їхня програма більш ефективна.

Якщо Сенату вдасться погодити з Палатою представників проект бюджету, то комітети Конгресу зможуть приступити до детального опрацювання методів його реалізації.

У випадку ж провалу переговорів, вірогідність якого The New York Times оцінює як вкрай високу, влітку Конгресу доведеться в черговий раз підняти максимально допустиму стелю держборгу, щоб уникнути дефолту.

Як повідомлялося, на початку місяця президент США Барак Обама підписав указ про примусове урізання видатків бюджету на 85 мільярдів доларів.

За матеріалами Lenta.ru


Друкувати
Найбільш популярні матеріали