Світові капітали переміщаються в країни, що розвиваютьсяСвітове лідерство у сфері інвестицій та заощаджень переміщається з розвинених держав у країни з перехідною і швидко зростаючою економікою, включаючи Китай, Індію та Росію. Такий висновок міститься в представленому тут у четвер новій доповіді Світового банку (СБ), названому "Горизонти глобального розвитку".

Згідно з документом, до 2030 року половина світових капіталів на загальну суму 158 трлн доларів будуть перебувати в країнах, що розвиваються. Зараз ця частка оцінюється менш ніж в одну третину. У чисто інвестиційних потоках частка країн зросте втричі - приблизно з однієї п'ятої у 2000 році до трьох п'ятих в 2030 році, свідчать дані СБ.

У доповіді розглядаються два сценарії, що розрізняються за темпами зближення розвинених і країн, що розвиваються за такими показниками, як рівень доходів на душу населення і швидкість структурних перетворень. Навіть при помірних темпах конвергенції до 2030 року 30 проц глобальних інвестицій будуть зосереджені в Китаї, а ще 13 проц - у Росії та Бразилії. Частка США складе 11 проц, Індії - 7 проц. В абсолютних цифрах обсяг інвестицій в країнах, що розвиваються досягне 15 трлн доларів проти 10 трлн доларів у розвинених держав.

Згідно з доповіддю, Китай і Індія стануть також найбільшими світовими інвесторами. У 2030 році від них будуть виходити в цілому 38 проц всіх глобальних капіталовкладень і майже половина інвестицій в промисловість. За прогнозами СБ, в наступному десятилітті Китай повинен випередити США і за рівнем заощаджень.

Разом з тим автори доповіді попереджають, що регіону Східної Європи та Центральної Азії, до якого за класифікацією СБ відноситься і Росія, загрожують серйозні демографічні виклики. До 2030 року даний регіон імовірно стане єдиним з областей, що розвиваються, де населення не зростатиме. Старіння також буде сповільнювати темпи економічного розвитку і може негативно відбитися на темпах зростання заощаджень. А "демографічні дивіденди" в осяжному майбутньому фахівці СБ обіцяють насамперед країнам тропічної та південної частин Африки, Південної Азії та в цілому Азіатсько-Тихоокеанському регіону.

Експерти СБ також підкреслюють, що для Росії залучення інвестицій життєво важливо, оскільки, за оцінками фахівців, можливості економічного розвитку країни за рахунок її внутрішніх ресурсів в основному вичерпані.

За матеріалами: Лента.ру


Друкувати
Найбільш популярні матеріали