Що чекати від утилізаційного збору ринку лізингу і прокату авто?Прийняття законів про утилізацію знятих з експлуатації автомобілів і екологічний податок істотно не вплине на ринок лізингу та прокату авто, вважають у компанії "Avis Україна", що працює на цьому ринку.

"Дані заходи відіб'ються на вартості послуг, але ми постараємося максимально згладити цей ефект для клієнтів. Незважаючи на законопроекти, бізнес потребує автомобілів як робочого інструменту. Чи не позначаться ці нововведення і на поповненні нашого прокатного парку ", - сказав директор компанії з продажу та маркетингу Жан Тільман.

За його оцінкою, введення екологічного податку не стане і стимулом для покупки авто вітчизняного виробництва.

"Такого податку немає не в одній країні світу, крім сусідньої Росії. Людям скрізь платять за те, що вони здають свій автомобіль, а в Україні навпаки", - додав Ж.Тільман.

Як повідомлялося, Верховна Рада України від 4 липня прийняла в цілому два законопроекти про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та внесення відповідних змін про сплату екологічного податку за їх утилізацію до Податкового кодексу.

Від сплати податку звільняються вітчизняні автовиробники, які повинні взяти на себе зобов'язання з утилізації автомобілів і інвестувати кошти у створення утилізаційних центрів.

Величина податку для конкретного ТЗ розраховується з урахуванням базових ставок та коригуючих коефіцієнтів, прив'язаних до об'єму двигуна і залежно від того, нове ТЗ або старе.

Українські автоімпортери прогнозують, що президент України скористається правом "вето" щодо прийнятих законів з урахуванням низки недоробок і відсутність чітких критеріїв визнання транспортних засобів такими, що підлягають зняттю з експлуатації та передачі на утилізацію.

За матеріалами: minfin


Друкувати
Найбільш популярні матеріали