Росія підготувала ще ряд ударів для УкраїниПрезидент РФ дав чітко зрозуміти, що у разі лібералізації митного режиму після підписання українською стороною угоди про Асоціацію, Митний Союз врахує усі можливі загрози для своєї економіки, і перегляне співпрацю з Україною у питанні експортної політики.

За словами політичного аналітика Павла Нусса, цією заявою президент РФ намагається ще раз натиснути на Україну та переоглянути свій геополітичний вектор. «Президент Росії тисне на Україну. Сьогодні він дав чітко зрозуміти, що «митна блокада» була першочерговою атакою на українську економіку. У разі підписання Україною Угоду про Асоціацію, від Кремля треба очікувати безпрецедентних маніпуляцій та конфронтацій. Існує загроза того, що Україна може втратити свій економічний баланс, в результаті якого нас спіткатиме дефолт. Але це станеться, якщо українська влада проявлятиме лояльність до цих наступів Кремля» - зазначив експерт.

На думку П.Нусса, тимчасовий тайм-аут з боку Москви є не більш ніж «перезавантаженням» програми по дискредитації України, адже конфлікти на митниці, російська влада де-факто програла.

«У конфлікті з Україною Росія продемонструвала свою некомпетентність та погану підготовку цієї операції. Кремлівські аналітики, які працювали над питанням «митної блокади» прорахувались у тому, що від цього конфлікту Україна лише збільшить свої можливості підписати Угоду про Асоціацію. Так і сталося. Україна обов’язково підпише Угоду про Асоціацію у Вільнюсі, бо агресія з боку офіційною Москви загрожує не тільки Україні, але і країнам Євросоюзу. Тайм-аут, який взяла Москва у митному конфлікті є не більш ніж «перезавантаженням» програми по дискредитації України. Я вже прогнозував, що, починаючи з осені, Росія почне дестабілізаційну кампанію на території України, метою якої є повалення влади революційним шляхом, і унеможливити підписання Угоди про Асоціацію. Росія намагається знищити українську економіку, але в неї це не вийде, бо за спиною України надійні партнери, для яких доля України має велике значення. Євросоюз та Сполучені Штати вже відреагували на агресію Кремля по відношенню до України, надалі матимемо жорсткі санкції та міжнародну ізоляцію Кремля» - підкреслив Павло Нусс.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали