Охорона супермаркетів застосовуватиме до покупців спеціальні засоби і заходи фізичного впливуНедержавна охорона з 18 жовтня матиме право застосовувати заходи фізичного впливу та спеціальні засоби несмертельної дії під час виконання функціональних обов'язків.

Як повідомляє ЛігаБізнесІнформ [1], з набуттям чинності Закону "Про охоронну діяльність" з 18 жовтня 2012 року право недержавної охорони розширяться і вони отримають законодавчу регламентацію.

Згідно зі статтею 12 даного закону персонал охорони має право застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби, проводити відкриту відео-та фотозйомку подій. Статтею 16 регламентовано порядок застосування фізичного впливу та спецзасобів. Слід зазначити, що такі дії можуть застосовувати в особливих випадках, якщо інші засоби не призвели до припинення посягання на об’єкт охорони, – відзначає видання.

Важливою складовою закону є визначення статусу затримання. Законодавець встановив, що таке затримання не є адміністративним, що зніме багато колізій і непорозумінь у правозастосовчій практиці.

Закон також встановлює обов’язок персоналу охорони негайно повідомляти територіальний орган внутрішніх справ про всі факти припинення правопорушень щодо об’єкту, що охороняється, а в разі заподіяння тілесних ушкоджень правопорушнику – негайно викликати швидку медичну допомогу.

В даний час недержавна охорона не має права використовувати як зброю, так і інші травматичні та спеціальні засоби, проводити обшук фізичних осіб або їх майна, застосовувати силу, доставляти осіб у відділення міліції. Всі ці дії можуть робити тільки співробітники Державної служби охорони при МВС та інші працівники правоохоронних органів.

Нагадаємо, 26 вересня в київському супермаркеті «Караван» покупець розстріляв чотирьох охоронців, троє з яких загинули.

[1] http://biz.liga.net/all/fmcg/stati/2319634-opasnaya-pokupka-kakie-prava-est-u-okhrany-v-supermarkete.htm


Друкувати
Найбільш популярні матеріали