Євроінтеграція України прискорюєтьсяРада ЄС з питань торгівлі бажає якнайшвидше відкрити торговельний кордон з Україною і почати торгувати без жодних мит. Напередодні Рада Європейського союзу підтримала підписання з Україною договору про зону вільної торгівлі. Підписання цього документа прив’язане до Угоди про асоціацію: якщо її не буде підписано, не бачити Україні й ЗВТ з ЄС.

На зустрічі міністрів країн Євросоюзу, відповідальних за торгівлю (Рада ЄС з питань торгівлі), було схвалено підписання Угоди про асоціацію та договору про ЗВТ з Україною, більше того, чиновники виступають за якнайшвидше застосування положень договору про зону вільної торгівлі. Засідання Ради ЄС з питань торгівлі відбулося 18 жовтня в Люксембурзі, пише Биржевой Лидер.

За словами Лінаса Лінкевічюса, міністра закордонних справ Литви, головуючого в Раді ЄС з питань торгівлі, на саміті у Вільнюсі очікується вирішальний момент, який виведе політичні та економічні відносини між ЄС та його партнерами на новий, більш високий рівень. Яким би не було політичне рішення питання, Рада ЄС висловлює підтримку підписання цього документа, сказав литовський міністр.

Враховуючи неабиякий тиск з боку РФ, Лінас Лінкевічюс запропонував Євросоюзу якнайшвидше почати, хоча б тимчасове, застосування положень ЗВТ з Україною.


Друкувати