На підприємствах Roshen масові звільнення працівниківПрацівники найбільшого в Україні виробника кондитерських виробів – корпорації Roshen – відчули на собі всю силу блокади експорту української продукції з боку Росії. Вчора стало відомо про звільнення на всіх підприємствах: у Києві, Вінниці, Маріуполі та Кременчуці.

Тим часом видання «Коммерсантъ-Украина» довідалося про підвищену активність Міндоходів щодо корпорації – її представники провели понад 60 перевірок і порушили 10 кримінальних справ, нарахувавши штрафів на суму понад 100 млн грн, йдеться у статті «Рабочим придется несладко».

У Київській, Вінницькій, Донецькій і Полтавській обласних організаціях працівників Профспілки агропромислового комплексу, куди входять фабрики Roshen, вчора розповіли, що адміністрація вже проводить масові скорочення. «Нам вже повідомили, що до кінця року на Маріупольській фабриці скоротять понад 140 осіб (за даними фінзвітності компанії, на кінець 2012 року там значилося 755 осіб. – «Ъ»)», – розповіла глава Донецького обкому профспілки Яна Литвин. На Вінницькій фабриці можуть звільнити близько 400 осіб (з 1875 людей, що значилися на кінець 2012 року), уточнили в обласному обкомі. «Загалом, скорочення можуть торкнутися понад 1 тис. осіб», – сказали в профспілці. Враховуючи, що швидкого повернення продукції Roshen на ринок Росії не передбачається, там не виключили подальших скорочень.

Roshen – найбільший в Україні виробник та експортер кондитерських виробів. За даними «Укркондпрому», до заборони Roshen щомісяця постачав у Росію продукцію на 135 млн грн. У 2012 році з України було експортовано 438,8 тис. тонн кондитерських виробів на суму $1,1 млрд, з них в РФ – 213,1 тис. тонн на суму $608,7 млн. За даними Euromonitor, в 2012 році на частку Roshen припадало 3,2% російського ринку кондитерських виробів (6- е місце серед виробників).

Раніше власник корпорації Петро Порошенко заявляв, що не планує звільнень. Нещодавно – 1 листопада – у Вінниці на запитання, чи буде скорочення, він відповів: «Через Росію не буде. Для мене це принципово».

Як стало відомо «Ъ», однією з причин скорочення робочих місць стали часті перевірки фабрик з боку Міністерства доходів і зборів. Як повідомило джерело, знайоме з ситуацією, з липня 2013 року, відразу ж після оголошення заборони на ввезення продукції Roshen з боку Росії, міністерство організувало та провело понад 60 позапланових і планових перевірок в корпорації та пов’язаних з нею компаніях, в результаті чого було порушено 10 кримінальних справ. «У підсумку корпорації Roshen було нараховано всілякого виду штрафів на суму понад 100 млн грн», – зазначив співрозмовник видання. За його словами, практично єдиною претензією податківців до корпорації є відшкодування ПДВ при експорті продукції до Росії. Представники Roshen та Петра Порошенка від коментарів відмовилися.


Друкувати