Китайці збираються захопити головне багатство УкраїниУкраїна за двадцять два роки незалежності так і не завоювала чільне місце навіть на тих ринках світу та Європи, де має колосальні абсолютні переваги. А такі переваги вона має у сфері сільськогосподарського виробництва, адже володіє левовою часткою світових запасів чорноземів.

Але незважаючи на це в Україну масово йдуть фури зі свинячими хвостами, створюючи сировинну базу для вітчизняної мясопереробки. В Україні окремі території вже давно втратили традиційну для себе спеціалізацію і перейшли на вирощування продукції енергетичного спрямування. І це в умовах загострення глобальної продовольчої кризи. Хто ж наведе лад в аграрній сфері нашої держави?

У центральній частині України чорноземні поля простягаються на милі, пише The Times. «Її грунт, один з найбільш родючих ґрунтів у світі, приніс Україні за царських часів репутацію житниці Європи. Нині він привернув увагу Китаю, в якому проживає 20% населення земної кулі, але на частку якого припадає всього 9 % сільськогосподарських угідь. Щоб компенсувати цю нестачу, Пекін забирає собі великі смуги сільгоспугідь по всьому світу, викликаючи на себе звинувачення в захопленні земель. Україна стала черговою метою», - зазначає оглядач Бен Хойл.

Видання пише, що 43-річний Віктор працював на цих полях 20 років, поки вони не були приватизовані за сумнівних обставин кілька років тому. Він розводить гусей і корів, і йому не подобається ідея, що такі поля можуть незабаром відійти до китайців. «Навіть якщо вони самі сюди не приїдуть, я проти . Наша земля – це наша земля , а ми стали б для них рабами», – сказав він. Тим часом, в 20 милях звідси, у Дніпропетровську, розробляються амбітні плани співробітництва з Китаєм, щоб перетворити сільськогосподарський сектор країни та інфраструктуру в цілому, скориставшись ненаситністю Пекіна.

«Я думаю, це буде грандіозна співпраця», – стверджує Сергій Касьянов, голова сільськогосподарського конгломерату KSG Agro. Українські закони забороняють іноземну власність на сільськогосподарські угіддя, що не дозволяє Китаю самому купувати їх. Але Касьянов вважає, що закон потрібно змінити, щоб дозволити купівлю землі іноземцями.

Досвід останніх років показує, що українські ґрунти виснажуються інтенсивними темпами вітчизняними сільгоспвиробниками, особливо агрохолдингами. Якщо так продовжиться ще декілька років, то не буде ні родючих ґрунтів, ні квітучих сіл і ще не відомо хто небезпечніший: чи український ненажерливий латифундист, чи китайський виробник, якого Піднебесна навчила дотримуватися діючих законів суспільства та науковообгрунтованих сівозмін.


Друкувати
Петруха
Група: Гості 12 ноября 2013 14:25
1


Азарова подонка нужно просто повесить.Чтобы эта мразь висела пока не распадётся на куски,сколько эта су.ка принесла беды нашей стране.
Жанна
Група: Гості 12 ноября 2013 14:33
2


Що тут скажеш, китайське комуністичне керівництво повністю зі своїми завданнями справляється, чого не скажеш про наших регіоналів. Так ті не лише півтора мільярди годують, а і вивели країну за 20 років на друге місце за рівнем промислового виробництва у світі. В той час як Україна за 20 років дикого капіталізму попиляла на брухт все що після Совка лишалося.
Сократ
Група: Гості 12 ноября 2013 14:46
3


Пипец фермерам
павло
Група: Гості 12 ноября 2013 14:57
4


Так простіше займатися МАРНОСЛІВ'ЯМ. Нічого не робити та приспівуючи жити. Знайдуться Дурні, які повірять у це СЛОВОБЛУДИЕ. У 1991 р. ПОВІРИЛИ? Так навіщо їх звинувачувати? 20 років! А дурні все ще сподіваються, що хтось за них для них що небудь зробить!
Найбільш популярні матеріали