ТОП-10 улюблених офшорних зон вітчизняних олігархівЕксперти склали рейтинг «податкових гаваней», де найвигідніше оформляти операції з нерухомістю та інші бізнес-угоди, щоб платити якнайменше податків і зборів.

Офшорні зони не втрачають популярності серед громадян країн СНД. Наприклад, як повідомляється в статті Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань, офшор на Британських Віргінських островах використовує Дмитро Фірташ, співвласник «РосУкрЕнерго», у тому числі для операцій з нерухомістю. Крім того, в угодах з офшорним бізнесом були помічені дружина заступника глави уряду РФ Ольга Шувалова, а також топ- менеджери Газпрому Борис Пайкін і Валерій Голубєв.

Серед країн і територій, котрі найчастіше використовуються як офшори, найбільш вигідні умови існують в двох країнах Персидської затоки – Бахрейні, ОАЕ – і на двох територіях Карибського басейну – Кайманових та Британських Віргінських островах. Там немає ні корпоративного, ні прибуткового податків, відсутні податки на нерухомість і на приріст капіталу.

До ТОП-10 «податкових гаваней» за версією Tranio.Ru входять також Багамські острови, Андорра, Монако, Сент-Кітс і Невіс, Сейшельські острови та Домініка.

Відсутність прибуткового податку – великий плюс, адже жителям багатьох країн доводиться віддавати державі половину зароблених грошей. Наприклад, у Швеції ставка прибуткового податку становить 56,6%, у Данії – 55,4 %, в Іспанії та Нідерландах – 52%, в Австрії, Бельгії та Великобританії – 50% (дані KMPG за 2012 рік).

Податок на покупку нерухомості не платять ті, хто купує будинки і квартири в Монако та на Сент-Кітс і Невіс. Майбутні власники оплачують тільки послуги ріелторів, юристів і нотаріусів.

Сент-Кітс і Невіс, а також Домініка, що зайняли 8-е і 10-е місця в рейтингу Tranio.Ru, вигідні не тільки через податкове законодавство, а ще й тому, що там можна отримати громадянство при інвестиціях 200 тис. і 400 тис. дол. відповідно.

Крім Бахрейну, ОАЕ, Кайманових і Британських Віргінських островів, щорічний податок на нерухомість не стягується в Домініці та на Сейшельських островах. У тих країнах, де він є, сума розраховується не від ринкової, а від оціночної вартості (наприклад, у Монако) або від умовної орендної вартості (наприклад, на Сент-Кітс і Невіс).

Податок на приріст капіталу, оплачуваний при продажу нерухомості, відсутній у всіх країнах рейтингу, крім Андорри. Там ставка варіюється від 0 до 15% залежно від того, наскільки подорожчав об’єкт за період володіння. Для порівняння, у Франції власники віддають приблизно половину різниці між цінами купівлі та продажу, а у Великобританії – майже третину (для юридичних осіб, які володіють елітним житлом).

Згідно з даними дослідження Taxjustice Network, у 2013 році за рівнем фінансової секретності Кайманові острови посіли четверте місце в світі після Швейцарії, Люксембургу та Гонконгу. У першу двадцятку увійшли також Бахрейн (13-е місце), ОАЕ (16-е місце) і Британські Віргінські острови (20-е місце).

За матеріалами: Tranio.Ru


Друкувати
Найбільш популярні матеріали