Експорт Німеччини у 2014 році встановить новий рекордУ наступаючому році експорт Німеччини, судячи з усього, встановить новий рекорд. Як повідомляє газета Bild з посиланням на прогноз Федерального об'єднання торгово-промислових палат Німеччини (DIHK), в 2014 році з країни буде вивезено продукції на загальну суму 1,45 трильйона євро - на 4 відсотки більше, ніж в 2013 році.

"Це призведе до створення нових робочих місць, адже в Німеччині зараз кожен третій трудиться в сферах, пов'язаних з експортом", - заявив виданню глава DIHK Мартін Ванслебен

Тим часом інтернет-портал журналу Der Spiegel звертає увагу на те, що уряд в Берліні може бути розкритикований за перевищення встановленого рівня профіциту зовнішньоторговельного балансу. У листопаді Єврокомісія почала розслідування стрімкого зростання позитивного сальдо зовнішньої торгівлі Німеччини. Зокрема, зазначає "Німецька хвиля", експерти в Брюсселі мають намір з'ясувати, чи не порушила Німеччина існуючі в ЄС приписи. Відповідно до норм, профіцит зовнішньоторговельного балансу в трирічний період в середньому не повинен перевищувати 6 % ВВП. У Німеччині зовнішньоторговельний профіцит перевершує цей показник з 2006 року.

Як раніше повідомлялося, США і Міжнародний валютний фонд на початку листопада розкритикували Німеччину, стверджуючи, що орієнтованість ФРН на експорт перешкоджає відновленню європейської економіки.

Німеччина в 2012 році займала третє місце в світі за величиною експорту, країна поставила товари та послуги на світовий ринок більш ніж на 1,36 трлн євро при власному ВВП в 2660 млрд.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали