Йеллен необхідно продемонструвати, що гнучка монетарна політика не створює значних ризиківНовому голові Федеральної резервної системи (ФРС) Джанет Йеллен належить прийняти ряд заходів, щоб уникнути утворення "бульбашок" на фінансових ринках і при цьому не пошкодити функціонуванню економіки, з чим не вдалося впоратися її попередникам, пише агентство Bloomberg.

Інвестори побоюються, що згортання програми стимулювання, яке вже негативно позначилося на ринках, що розвиваються і корпоративних боргових паперах, перетрусить фінансову систему США і завдасть шкоду зростанню найбільшої економіки світу.

"Йеллен належить зробити те, що ніхто до неї не робив, - зазначив колишній економічний радник Банку міжнародних розрахунків ( Bank for International Settlements, BIS ) Стефен Кечетті. - Їй необхідно переконливо продемонструвати, що гнучка монетарна політика не створює значних ризиків для фінансової стабільності".

Першій жінці-голові ФРС в її 100-річної історії буде необхідно завчасно виявити диспропорції у фінансовій системі і виправити їх таким чином, щоб не спровокувати вибухи цих бульбашок, які могли б зашкодити фінансовим ринкам і економічному зростанню.

Як зазначає агентство Bloomberg, проблема полягає в тому, що більшість інструментів для вирішення цих завдань, в тому числі посилення вимог до капіталізації банків і збільшення початкового внеску по іпотеці, в США слабо випробувані. Їх складно реалізувати, враховуючи необхідність отримання схвалення безлічі наглядових органів. Крім того, ці заходи, найімовірніше, будуть непопулярні з політичної точки зору.

Ні колишній глава ФРС Бен Бернанке, ні його попередник Алан Грінспен не змогли впоратися з "бульбашками". У період головування А.Грінспена ЦБ шість разів за час з червня 1999 року по травень 2000 підвищив базову процентну ставку , щоб запобігти перегріву економіки. Однак у березні 2000 року сталося обвалення котирувань технологічних компаній на біржі NASDAQ, а потім в економіці почалася рецесія. Крім цього, при головуванні А.Грінспена відбулося різке підвищення цін на ринку житла до рекордних рівнів, яке досягло піку в 2006 році, коли біля керма американського ЦБ встав Б.Бернанке. Під керівництвом Б.Бернанке ФРС не надала належного значення негативним тенденціям на ринку житла і сигналам, що вказували на розвиток загрозливих явищ на фінансових ринках. У 2007 році в економіці США почалася широкомасштабна фінансова криза, яка призвела до найзначнішої рецесії з часів Великої депресії.

У 2013 році президент США Барак Обама неодноразово заявляв про необхідність уникати ризиків створення бульбашок на ринках діями регуляторів. Б.Обама також зазначив, що Дж.Йеллен була однією з тих, хто попереджав про небезпеку формування міхура на ринку нерухомості ще на ранніх етапах.

"Вона не провидиця, але вона розуміє, як влаштовані ринки і як працює економіка", - зазначив Б.Обама при висуненні на посаду голови ФРС Дж.Йеллен, що стала першим представником демократичної партії на цій посаді з 1987 року, коли ЦБ залишив Пол Волкер.

finance.rambler.ru


Друкувати