Рівень безробіття в Австралії виріс до найвищого рівня більш ніж за 10 роківРівень безробіття в Австралії виріс до найвищого рівня більш ніж за 10 років у січні. На цьому тлі трейдери вже не чекають збільшення процентних ставок, а австралійський долар демонструє найсильніше зниження за три тижні.

Рівень безробіття виріс з 5,8% до 6 %, свідчать дані Бюро статистики . Число працюючих людей скоротилося на 3,7 тис.

Економісти, опитані Bloomberg, очікували зростання до 5,9 %.

Погіршення ситуації на ринку праці говорить про зниження очікувань щодо посилення політики Резервного банку Австралії на тлі зростання цін на нерухомість. Toyota, General Motors і Ford вже повідомили про плани щодо закриття заводів і скорочення робочих місць в Австралії, так як високі виробничі витрати і сильна національна валюта роблять їх неконкурентоспроможними.

Економісти відзначають, що зростання безробіття негативно вплине на доходи домогосподарств, а значить і на споживчі витрати.

Число робочих, зайнятих повний робочий день, скоротилося на 7,1 тис. у січні, а число працівників часткової зайнятості зросла на 3,4 тис. Рівень участі, показник робочої сили по відношенню до загальної чисельності населення, не змінився і склав 64,5 % у січні.

Лідер опозиції Білл Шортен каже, що при уряді Тоні Еббота число робочих місць скоротилося більш ніж на 60 тис., а влада нічого не робить, щоб зупинити скорочення робочих місць.

Джерело: take-profit


Друкувати
Найбільш популярні матеріали