Влада готовиться до підняття тарифів на електроенергію для населенняВлада в Україні хоче надати пільги феросплавним заводам по оплаті електроенергії за рахунок підвищення вартості електроенергії для інших категорій споживачів, в тому числі населення. Для цього у Кабміні намагаються ввести ручне регулювання енергоринку.

На сайті Верховної ради опублікований урядовий законопроект, яким запропоновано позбавити раду оптового ринку електроенергії, до складу якої входять представники енергокомпаній, можливості впливати на рішення Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики

На думку експертів, якщо документ буде підтриманий парламентом, комісія вже найближчим часом зможе надати пільги феросплавним заводам групи Приват за рахунок енергетиків.

У підписаній першим віце-прем'єром Валерієм Хорошковським пояснювальній записці до законопроекту N11393 Про внесення змін до деяких законів України в частині функціонування оптового ринку електроенергії говориться, що зараз НКРЕ не може «в повній мірі реалізовувати повноваження в сфері організації роботи ринку», оскільки зобов'язана погоджувати свої дії з його учасниками.

«Енергокомпанії, по суті, уріжуть в правах, а уряд отримає можливість ввести будь-які правила гри без урахування думки ринку», - вважає Член наглядової ради Одесаобленерго Ігор Судак.

Глава аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурін розповів, що зараз Кабмін вимагає від НКРЕ прийняти рішення про те, щоб знизити тарифи на електроенергію для феросплавних підприємств, що сильно вдарить по електроенергетикам.

За словами аналітиків, втрати від введення цих пільг складуть 450-600 млн грн на рік.

«Пільговий тариф дозволить цим компаніям, серед яких в основному заводи групи Приват, економити 150-200 млн грн на місяць. Без підвищення тарифів для інших груп споживачів ці 150-200 млн грн буде недоплачено енергетикам », - повідомив старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква.

За матеріалами: Фокус


Друкувати