Суд звільнив від погашення кредитів безліч українцівДесятки, а то й сотні тисяч українців отримали шанс ухилитися від виплат за кредитами завдяки Апеляційному суду Дніпропетровської області.

Розглядаючи справу №214/4359/13-ц, обласний суд Дніпропетровщини визнав нікчемними угоди з перепродажу кредитних портфелів колекторським і факторинговим компаніям, пишуть «Вести».

«Мова про кредити, які спочатку видавали банки, а потім перепродували їх цілими портфелями іншим структурам – це було модно в 2009-2011 роках, коли таких угод було особливо багато. Навіть не десятки, а сотні тисяч людей несподівано виявляли, що вони більше не клієнти тих або інших банків і повинні гасити кредити не їм, а факторинговим або колекторським компаніям. Так от, тепер суд назвав перепродажі кредитів такими, що порушують публічний порядок, і, відповідно, нікчемними. Це означає, що люди не повинні платити за цими кредитами, коли до них звертаються колектори», – роз’яснив виданню старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

До того ж рішення апеляційного суду створює проблеми для тих колекторів, які зараз намагаються через суди «вибити» з позичальників не просто виплату по кредиту, а оформлену під нього заставу. У ньому чітко говориться, що факторингові та колекторські компанії можуть працювати з грошима, але не із заставами. Тобто вони не мають права відсуджувати у людей, наприклад, квартири і виселяти з них. «Так що власник майна має право розпорядитися ним на свій розсуд, якщо, звичайно, на це майно не було накладено окремий арешт. Швидше за все, припинення іпотеки доведеться доводити в окремому процесі. У разі якщо старий кредитор (котрий спочатку видав кредит) уже ліквідований, як це відбувається з проблемними банками, все буде ще простіше», – запевнив юрист юрфірми «Тарасов і партнери» Павло Кириченко.

У сформованій ситуації юристи радять людям створювати перешкоди для колекторів. Не платити за перепроданими кредитами і підштовхувати їх до зворотної угоди: адже в документі йдеться, що наполягати на стягненні застави може лише банк, який видав кредит, а не колекторська компанія. І забрати в людини заставлену квартиру або машину може лише банк, який колись видавав позику. А для цього потрібно повернути йому на баланс ваш кредит. Це може зайняти тривалий час, а може й зовсім не відбутися. Далеко не всі банки на це погодяться, особливо, якщо віддали кредит не в обслуговування (для «вибивання» кредитних боргів), а продали за гроші.

Позичальникам радять спочатку не платити третім структурам. «Не потрібно сплачувати ніякі суми на користь нових кредиторів (колекторів), інакше така дія може трактуватись як визнання факту укладення і дії договору факторингу», – зазначив керуючий партнер юрфірми «Можаєв і Партнери» Михайло Можаєв.

Хоча й з кредитних платежів колекторам юристи теж трагедії не роблять. Запевняють, що зможуть виграти справу, навіть якщо людина спочатку не зрозуміла, як поводитись, і щось сплатила перекупникам її позики. Навіть обіцяють повернути зроблені проплати. «Якщо кошти колектору вже сплачені, можна їх повернути, позаяк вони мають бути сплачені на користь банку», – стверджує Можаєв. До слова, він упевнений, що рішення апеляційного суду неодмінно спровокує хвилю аналогічних позовів з боку позичальників, кредити яких також перепродувалися. «Думаю, це буде масовий рух. Людям нічим платити, а колектори, що викупили за копійки борги, насідають, тиснуть всілякими способами, погрожують...» – констатує юрист.

До слова
Щодо ТОВ «Кредитні ініціативи», у справі якого й було винесено вищезазначене рішення Апеляційного суду Дніпропетровської області №214/4359/13-ц, нещодавно було відкрито кримінальне розслідування. Офіційну довідку стосовно цього 19 травня видало Головне управління МВС Київської області Броварського району. Кримінальну справу відкрито за номером 4201300130000054.


Друкувати
Гість
Група: Гості 28 мая 2014 11:40
1


Чи це також стосується угод, в яких було прописане право банку передавати право зтягнення боргу третім сторонам? Наскільки я знаю, більшість угод мали такий пункт.
гость
Група: Гості 17 августа 2014 16:06
2


Русский Стандарт ОБОНКРОТИЛСЯ!!!!
Найбільш популярні матеріали