Росія продовжує ставити бар’єри товарам з України, зачепило й ПольщуРосія готується ввести ввізні мита на українські товари у зв’язку в підписанням Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Водночас Россільгоспнагляд з 1 серпня 2014 вводить заборону на ввезення практично всіх видів овочів і фруктів з Польщі.

«Ввести ввізні мита на товари, зазначені в додатку до цієї постанови, що походять з України і ввозяться в Російську Федерацію, в розмірі ставок Єдиного митного тарифу Митного союзу», – сказано в проекті постанови уряду РФ, розміщеному на єдиному порталі правової інформації. Зараз українські товари переважно обкладають нульовим митом, зазначає LB.ua.

Мита запровадять на безліч продовольчих і непродовольчих товарів, серед яких, зокрема, м’ясо, шоколад, молочні продукти, овочі, фрукти, зернові, цукор, хліб, соки, пиво, вина, спирт, косметика, шини, одяг, труби, легкові автомобілі, будматеріали.

Нагадаємо, Росія є головним покупцем українських товарів (2013 року – $15,1 млрд) і головним торговим партнером України загалом. 2013 року товарообіг України і Росії становив $38,2 млрд. Для порівняння, товарообіг РФ із Китаєм – лише $10,6 млрд, з Німеччиною – $8,4 млрд.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що Україні потрібно готуватися до практично повного припинення торгівлі з Росією.

Россільгоспнагляд з 1 серпня 2014 вводить заборону на ввезення практично всіх видів овочів і фруктів з Польщі. Про це повідомив помічник керівника служби Олексій Алексєєнко, передає ІТАР-ТАСС.

"Мова йде практично про всі овочі і фрукти – це яблука, груші, айва, вишня, черешня, капуста. Всі овочі, свіжі, охолоджені», – пояснив Алексєєнко. За його словами, дана заборона вводиться у зв’язку з порушенням польською стороною вимог до сертифікації, а також виявленням у продукції карантинних об’єктів.

Про можливість введення заборони на ввезення до Росії фруктів, овочів і ягід з Польщі Россільгоспнагляд заявляв ще у квітні 2014 року. Тоді у відомстві говорили, що таке рішення може бути прийняте у зв’язку з незадовільним забезпеченням фітосанітарної безпеки польської продукції рослинництва, яка поставляється в Росію.

Крім того, в кінці липня відомство заявляло про те, що опрацьовує можливість заборони на імпорт капусти з Польщі через виявлення в цій продукції західного каліфорнійського квіткового трипса. Також керівник Россільгоспнагляду Сергій Данкверт повідомляв, що служба може обмежити імпорт яблук з Польщі.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали