Гривня почала рости, долар продовжують охоче купуватиВиступ глави Національного банку України Валерії Гонтарєвої у Верховній Раді 12 серпня дав позитивну динаміку на валютному ринку, і курс гривні почав рости відносно до долара.

Про це в ефірі телеканалу БТБ заявив начальник відділу аналізу і досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб.

«Швидше за все, відіграли свою роль «вербальні інтервенції»: виступ глави Національного банку в парламенті, яка заявила про те, що Нацбанк може вжити адміністративних заходів з обмеження курсу, і він не бачить економічних причин для девальвації гривні», – підкреслив фінансист.

Банкіри, за словами Сологуба, згодні з Нацбанком в тому, що обвал курсу гривні, який стався в останні тижні, спровокувала зовсім не економічна обстановка.

«Ми бачимо, що програми світової допомоги Світового банку, МВФ – вони продовжують надходити. Ті гроші, які потрібні Україні для того, щоб розплатитися з боргами, для поповнення бюджету – вони як і раніше надходять. Якихось економічних причин, аби щось погіршилося, ми, в принципі, не бачимо», – сказав банкір.

Він додав, що, незважаючи на коливання курсу валют, економіка продовжує працювати, а експортні поставки забезпечують приплив іноземної валюти в Україну.

«Що було характерно на міжбанківському ринку в останні дні – практично пропала пропозиція валюти. Просто ніхто не продавав валюту. Водночас якщо подивимося кругом: економіка продовжує працювати, почався сезон сільськогосподарського експорту, експортується продукція металургійних підприємств, незважаючи на важку ситуацію. Економіка не зупинилася. Відповідно, першопричина того, що ми бачили, – це саме психологічні, панічні моменти», – підсумував Дмитро Сологуб.

Додамо, за інформацією на 12:30, розміщеною в Сервісі ЗАЯВКИ НА ВАЛЮТУ інтернет-ресурсу Finance.ua, видно, що сумарний обсяг заявок «Куплю USD» перевищує «Продам» майже в 2,5 рази – долар знову БЕРУТЬ. А ось кількість пропозицій «Продам» перевищує «Куплю» трохи менше, ніж в 1,5 рази. Середньозважений курс долара «Куплю» – 12,7677 грн. Середньозважений курс долара «Продам» – 13,5975 грн.

Як повідомляв Економіст, сьогодні станом на 12:00 долар на міжбанківському валютному ринку подешевшав до 13,25 грн.

За матеріалами: Finance.ua


Друкувати
Найбільш популярні матеріали