В Україні заборонено зарплати і соцвиплати готівкою та розширено підстави для закриття банківЗарплати, соцдопомогу, пенсії та стипендії українців перестануть видавати готівкою в касах підприємств та навчальних закладів і повністю переведуть на банківські рахунки. Відповідні вказівки у своїй постанові №499 дав в понеділок Національний банк. Регулятор також розширив перелік підстав для віднесення банків до категорії неплатоспроможних і підвищив ставку рефінансування за кредитами «овернайт» під забезпечення державними цінними паперами.

У постанові НБУ №499 наголошується, що виплати людям повинні здійснюватися з відкритого для цих цілей окремого рахунку, інформують «Вести».

«Формально ми виконуємо антикризовий закон уряду, яким запроваджується оподаткування доходів, отриманих населенням від депозитів. У ньому написано, що банк повинен стягувати податок тільки з депозитних вкладів, і виняток становлять саме зарплати, соцдопомоги, пенсії та стипендії. Щоб не виникло плутанини і неправильного стягнення податку через те, ЩО саме знаходиться на рахунку – особисті накопичення людини (тобто вклад) чи її зарплата, ми наказали відкрити під зарплати та інші виплати людям окремі рахунки. І попутно вказали, що всі виплати такого роду повинні відбуватися через банківські рахунки, а не готівкою в касах. Це нормальна практика для всього світу, і Євросоюзу, до якого ми прагнемо. Так що і нам пора її впроваджувати», – прокоментував нововведення член правління Нацбанку.

Зрозуміло, фінансисти позитивно оцінили нововведення. «Воно дозволить підвищити ліквідність банківської системи, обороти на рахунках клієнтів виростуть. І одночасно збільшиться емісія карток: підприємства, які ще не перевели працівників на зарплатні картки, почнуть це робити», – сказав радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький.

Більшість великих українських корпорацій уже перевели персонал на зарплатні картки, так що нова вимога НБУ в першу чергу торкнеться малого і середнього бізнесу, де гроші людям досі видають касири. «Щоб перейти на зарплатний проект, підприємству буде потрібно до 10 днів: тиждень на переоформлення і два-три дні на випуск карток персоналу. Не думаю, що банки при цьому будуть знижувати комісійні за обслуговування компаній. Ті, швидше за все, залишаться в тому ж банку, який раніше видавав їм готівку. Все, що зміниться: замість того, щоб продовжувати возити готівку, один раз привезуть картки, і люди стануть отримувати получку в банкоматах», – зазначив заступник голови правління банку «Фінанси і Кредит» Ігор Львов.

Зараз українські компанії платять банкам за обслуговування зарплатних карт від 0,3% до 1% суми. «Чим більше підприємство, тим нижчий цей відсоток. Знижувати його нижче 0,3% не будуть – це і так вже мінімум», – запевнив співвласник банку «Національний кредит» Андрій Оністрат.

Національний банк України визначив додатковими підставами для віднесення банків до категорії неплатоспроможних відмивання доходів і фінансування тероризму, а також міжнародні санкції. Про це йдеться в постанові регулятора №494 від 15 серпня, розміщеній на сайті, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Цією постановою до критеріїв, на підставі яких регулятор має віднести банки до категорії неплатоспроможних, додається: «здійснення ризикової діяльності» та «застосування іноземних санкцій».

Регулятор уточнює, що вживатиме заходів по відношенню не тільки до материнських структур, а й також до «їхніх відокремлених підрозділів, філій іноземних банків, банківських груп, відповідальних осіб банківських груп, інших учасників банківських груп, які є об’єктом перевірки» НБУ.

Нагадаємо, під санкції Євросоюзу стосовно Росії потрапили, поміж інших, Сбербанк, ВТБ, Зовнішекономбанк. Вони мають дочірні структури в Україні (Дочірній банк Сбербанку Росії, ВТБ Банк, Промінвестбанк).

Додамо, що Національний банк з 19 серпня підвищив ставку рефінансування за кредитами «овернайт» під забезпечення державними цінними паперами до 17,5% з 15% річних, повідомляє з посиланням на прес-службу регулятора «Минфин».

Одночасно регулятор підвищив ставку залучення ресурсів у банків під депозитні сертифікати «овернайт» також на 2,5 п.п., до 7,5% з 5% річних.

Як повідомлялося, Нацбанк 13 серпня 2014 надав 13 банкам 2 млрд 634,4 млн грн для підтримки їхньої ліквідності.


Друкувати
Slayer
Група: Гості 19 августа 2014 17:10
1


Матрица воплощается в жизнь...Теперь все будут под колпаком.Насолил власть-имущим - отберут деньги не напрягаясь...
Alex
Група: Гості 20 августа 2014 11:28
2


Це неправдива інформація, заборони на виплату зарплати готівкою у Постанові немає. Там лише введено норму, яка зобов'язує банки відкривати окремі рахунки для заробітних плат працівників, якщо є письмова згода (заявка) таких працівників. Це здійснено з метою належного розмежування доходів для їх оподаткування відповідно до норм Податкового кодексу України.
Для об'єктивності текст Постанови:

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 серпня 2014 року N 499
Про внесення зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Національний банк України", підпункту 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України та з метою удосконалення порядку відкриття банками рахунків клієнтів Правління Національного банку України постановляє:
1. Доповнити главу 6 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року N 492, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2003 року за N 1172/8493 (зі змінами), новим пунктом такого змісту:
"6.9. Банк для зарахування виключно заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат відкриває фізичній особі окремий поточний рахунок у порядку, визначеному цією главою, або використовує вже відкритий для цих цілей рахунок (далі у цьому пункті - окремий рахунок).
Для відкриття окремого рахунку клієнт зобов'язаний у заяві про відкриття поточного рахунку (додаток 5) в рядку "Додаткова інформація" зазначити, що рахунок відкривається для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат. Для діючого поточного рахунку така інформація визначається в додатковому договорі до договору банківського рахунку.
Видаткові операції за окремим рахунком здійснюються в порядку, визначеному главою 7 цієї Інструкції".
2. Банк зобов'язаний для окремого поточного рахунку, на який здійснюється зарахування виключно заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат, визначити ознаку цього рахунку у вигляді додаткового параметра до аналітичного рахунку.
3. Департаменту платіжних систем та розрахунків (Кравець В. М.) після набрання чинності цією постановою довести її зміст до відома Операційного, територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.
4. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Голова В. О. Гонтарева
Валентина
Група: Гості 22 августа 2014 15:03
3


Зарплати, соцдопомогу, пенсії та стипендії українців перестануть видавати готівкою в касах підприємств та навчальних закладів. Це впроваджування практики для всього світу, чи залучення ресурсів до банків ?
Найбільш популярні матеріали