26 листопада – Всесвітній день інформації26 листопада у світі традиційно відзначається Всесвітній день інформації. Заходи проводяться щорічно з 1994 року за ініціативою Всесвітнього інформаціологічного парламенту, а також Міжнародної академії інформатизації, яка має генеральний консультативний статус в Економічній і Соціальній радах ООН.

Цього дня в 1992 році відбувся перший Міжнародний форум інформатизації. А сьогодні Всесвітній день інформації відомий у багатьох країнах світу.

Інформація – відомості про що-небудь, незалежно від форми їх подання. У теперішній же час не існує єдиного визначення інформації як наукового терміну.

Проведення заходів переслідує мету привернення уваги суспільства до проблем розвитку. Поширення інформації – важливий фактор, який сприяє нарощуванню зусиль у сфері міжнародного співробітництва в цілях розвитку.

Інформація завжди відігравала надзвичайно важливу роль у житті людини.

Загальновідомий вислів: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Іноді повідомлення коштує дорожче за життя. Існує переказ, що 13 вересня 490 року до нашої ери грецький воїн-гонець, який прибіг з Марафону до Афін, не зупиняючись в дорозі, впав замертво, але доніс звістку про перемогу над персами.

Збір відомостей про навколишній світ допомагав людині виживати у нелегких умовах – з уст в уста, з покоління в покоління передавався досвід і навички створення одягу та ліків, виготовлення знарядь полювання і праці.

26 листопада – Всесвітній день інформаціїНайбільшою проблемою до винайдення писемності була точна передача інформації. Деякі племена Африки досі, не вміючи писати, розповідають легенди і міфи свого народу, сидячи біля багаття. При цьому, як правило, оповідачів двоє-троє і діти повинні почути й запам’ятати кілька абсолютно різних розповідей.

Великі обсяги даних про навколишній світ стали рушієм прогресу поряд з лінню.

Роль інформації в житті людини ставала все більш істотною. Вивчалися не лише закони природи, а й література, мистецтво, архітектура. Знання цих дисциплін автоматично зараховувало людини до вищого суспільства.

Інформація давно стала щонайважливішим стратегічним ресурсом. Зараз практично кожній людині доступні її джерела. При цьому нова інформація, отримана людьми, стає надбанням усього світу. Крім, звичайно, секретних військових розробок і політичних інтриг.

Світ вступив у нову, інформаційну еру, настав час мережевих спільнот та організацій без кордонів.

Історія розвитку цивілізації пам’ятає кілька інформаційних революцій.

Перша безпосередньо пов’язана з винаходом писемності, тому що з’явилася унікальна можливість точної передачі знань від покоління до покоління.

Друга відбулася в середині XVI століття і була викликана винаходом друкарства, що радикально змінило індустріальне суспільство та культуру.

Третя припала на кінець XIX століття і пов’язана з винаходом електрики, завдяки якому з’явилися радіо, телефон, телеграф, які дозволили оперативно передавати інформацію.

Четверта в 70-х роках XX століття була зумовлена винаходом мікропроцесорної технології і появою персонального комп’ютера.

26 листопада – Всесвітній день інформаціїСьогодні ми живемо під час п’ятої інформаційної революції, яка напряму пов'язана з формуванням і розвитком глобальних інформаційно-телекомунікаційних мереж.

Найбільш показовий приклад результатів п’ятої революції – Глобальна мережа Інтернет. Швидкості та обсяги оброблюваної інформації стрімко зросли, з’явилися унікальні можливості виробництва, передачі та розповсюдження інформації, а також нові види діяльності в мережах.

Цифрове майбутнє, про яке раніше лише розповідали фантасти, тепер стає звичним сьогоденням. В даний момент відбувається стрімке наростання обсягу різноманітної інформації – процес отримав назву «інформаційний вибух».

Важливою проблемою цифрового розвитку стала саме загальнодоступність інформації. Збереження конфіденційності стало справжньою параноєю. Соціальні мережі та деякі інші сайти вимагають введення особистих даних.

Витік подібної інформації може стати проблемою, найменша з яких – підписка електронної пошти або телефонного номера на спам-розсилку.

Тим часом психологи б’ють на сполох. Доступність інформації може стати згубною для дітей і підлітків. Надлишок найрізноманітнішого «сміття» в Мережі може стати причиною стресу, жорстокості і навіть ввести в стан депресії.

Важливу роль у житті молоді зараз відіграють соціальні мережі. ВКонтакте, Facebook, Однокласники... Напевно кожен школяр або студент створили акаунт бодай в одній з них. Часом спілкування у віртуальних просторах настільки сильно затягує людину, що повністю замінює реальне життя. Тому важливо пам’ятати, що все добре в міру.

За матеріалами: 062.ua


Друкувати
Найбільш популярні матеріали