Бюджет-2015: всі непопулярні реформи – для найбідніших, для олігархів – жодноїУряд запропонував встановити граничний дефіцит державного бюджету України 2015 на рівні 65 млрд грн. Доходи в закон про держбюджет пропонується закласти в сумі 432,3 млрд грн, видатки – в сумі 485,3 млрд грн. Передбачене скасування стипендій, пільг, пенсій – непопулярні реформи для громадян, натомість для олігархату нічого непопулярного в проекті бюджету немає.

Ось і зіткнулися в парламенті інтереси громадян та олігархів, які фінансують партії «проєвропейської більшості», – пише на своїй сторінці у Фейсбуці політтехнолог Тарас Березовець, інформує еizvestia.com.

З його слів, наразі коаліційна більшість стало на бік власних спонсорів. У проекті закону про державний бюджет України на 2015 рік, який досі розглядався, але був переданий на доопрацювання, виписані положення, за яким весь тягар реформ повинен лягти на плечі звичайних громадян. У той же час олігархія залишає за собою економічну систему, яка дозволяє на тлі зубожіння та непопулярних реформ і надалі отримувати надприбутки.

«Реформи, звичайно, потрібні. Більше того – потрібні непопулярні реформи. Потрібна жорстка фінансова дисципліна. Але непопулярними реформи повинні бути для всіх. Для олігархії вони залишаються цілком популярними», – пише Березовець.

«Проект бюджету передбачав скасування стипендій, пільг, пенсій. Це непопулярна частина для громадян. Непопулярної частини для олігархії в проекті бюджету просто немає», – наголошує він.

Бюджет-2015: всі непопулярні реформи – для найбідніших, для олігархів – жодної«Як олігархат повинен заплатити свою частину за реформи? Лише кілька цифр – підвищення ставок для великого бізнесу на користування надрами (на 15-25%) дало б до бюджету додаткових 7 млрд, приватизаційна дооцінка підприємств (до 30%), які задешево приватизували Ахметов, Новинський, Суркіс і Фірташ у 2010-2014 рр., дала б до бюджету додаткових 15 млрд грн, скасування особливих умов оподаткування для гірничо-збагачувальних комбінатів (власність Фірташа, Курченка, Бойка, Пінчука) додала б до бюджету 80 млрд грн, зобов’язання всіх державних і казенних підприємств проводити відкриті тендери заощадило б бюджет на 50 млрд грн ... Це можна продовжувати», – вважає політолог.

«Корінь зла – в залежності партій від олігархічної системи, яка змушує нібито проєвропейських політиків бути частиною неєвропейської системи олігархічних монополій і корупційних схем доступу до бюджету. Тому-то постійно підкреслюю – для бюджету дешевше мати державне фінансування політичних партій (як у Європі) й обмеження на передвиборні фонди. Тоді політики не мають зобов’язань перед спонсорами і не поводяться як голосувальні машини для «дерибану» бюджету», – підсумовує Тарас Березовець.

Кабінет міністрів України запропонував встановити граничний дефіцит держбюджету-2015 на рівні 65 млрд грн. Про це сказано в законопроекті «Про державний бюджет України на 2015 рік», текст якого є у розпорядженні ЛігаБізнесІнформ.

Згідно з текстом документа, який надійшов у профільний парламентський комітет, доходи держбюджету пропонується закласти в сумі 432,3 млрд грн, у тому числі доходи загального фонду – 411,9 млрд грн і доходи спеціального фонду держбюджету – 20,4 млрд грн.

Витрати держбюджету в проекті документа закладено в сумі 485,3 млрд грн, у тому числі витрати загального фонду держбюджету – в сумі 463,8 млрд грн і витрати спеціального фонду держбюджету – в сумі 21,4 млрд грн.

Граничний обсяг дефіциту держбюджету запропоновано встановити в сумі 65 млрд грн, у тому числі граничний обсяг дефіциту загального фонду держбюджету – в сумі 52,3 млрд грн і граничний обсяг дефіциту спеціального фонду держбюджету – в сумі 12,7 млрд грн.

Граничний обсяг держборгу на 31 грудня 2015 пропонується встановити в сумі 933,9 млрд грн.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали