Які товари сфери онлайн-торгівлі користуються попитом в УкраїніУ 2014 році, як і в минулому році, українці найчастіше через інтернет купували побутову та комп'ютерну техніку та електроніку (72% онлайн-покупців сказали, що купували цю категорію товарів за останні 12 місяців).

У 2014 році стали менше купувати цифрову техніку (мобільний телефон, електронна книга, комп'ютер), однак її все одно купують найбільш активно серед усіх категорій побутової техніки та електроніки. Про це свідчать результати дослідження онлайн-торгівлі України, яке здійснила GfK Ukraine.

На другому місці залишилася покупка одягу: як і в 2013 році, половина онлайн покупців купували одяг через інтернет протягом останніх 12 місяців. Косметика і парфумерія залишається на своєму третьому місці за популярністю (37%). Четверте місце ділять товари для дітей (одяг і взуття, іграшки) та аксесуари і подарунки (ювелірні прикраси, біжутерія, годинники, сумки). Однак в 2014 році купувати аксесуари та подарунки онлайн стали значно менше (на 6 п.п. в порівнянні з 2013 роком). На п'ятому місці - покупки взуття.

У 2014 році суттєво зменшилися бар'єри з купівлі різних товарів онлайн, а саме: продуктів харчування, медичних препаратів, взуття, косметики та парфумерії, одягу, автотоварів, книг (як в друкованому, так і в електронному вигляді), товарів для дітей і спортивного інвентарю. Найбільше бар'єри знизилися відносно покупки медичних препаратів (на 10 п.п. в порівнянні з 2013 роком).

Переважна більшість (93%) українських онлайн-покупців в 2014 році продовжили користуватися торговельними майданчиками та сайтами з оголошеннями. Рівень користування сайтами для порівняння цін трохи нижче - 77%, і також сильно не змінився за рік. Спостерігається інтерес онлайн-покупців до покупок через соціальні мережі: в 2014 році 39% робили замовлення через соціальні мережі проти 12% в 2013 році. Найчастіше українці через соціальні мережі купували одяг, аксесуари та подарунки, взуття, косметику та парфумерію і товари для дітей.

Дослідження проводилося в січні 2015 за допомогою онлайн-панелі GfK Ukraine. Було проведено 1028 інтерв'ю з інтернет-користувачами у віці старше 18 років. Вибірка репрезентативна за статтю, віком, регіоном, розміром населеного пункту, частотою користування інтернетом. Вибірка дослідження не включає АР Крим.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали