Законопроект про банкрутство: переваги й недоліки
Нещодавно всі ЗМІ говорили про масове занепокоєння серед учасників банківського ринку через можливу реструктуризацію валютних кредитів. Президент наклав вето на даний закон, однак проблему це не вирішило. Багато юридичних та фізичних осіб попали в пастку "валютних кредитів" виходу з якої в умовах кризи немає. Уряд намагається йти назустріч і розглядає законопроект про банкрутство.

Народний депутат Сергій Алексеєв від УДАРу назвав законопроект про банкрутство альтернативою закону про реструктуризацію валютних кредитів.

Про це нардеп Алексєєв пише на своїй сторінці в Facebook.

“На відміну від закону №1558, законопроект №2353а зберігає здоровий баланс інтересів кредитора і боржника. У нашому законопроекті борги списуються тільки з сумлінного позичальника. Ця людина не здатна розрахуватися з боргами в силу життєвих труднощів. Крім того в нашому законі передбачені “запобіжники” , які не дозволять недобросовісним боржникам уникнути повернення кредитів”, – заявив він.

Серед інших переваг законопроекту “Про реструктуризацію боргів фізичної особи та визнання її банкрутом”, Сергій Алексєєв називає орієнтацію не тільки на валютних, а й на гривневих боржників, а також створення легального юридичного механізму для списання боргу.

Як повідомлялося раніше, більшість експертів критично оцінили прийнятий Верховною Радою закон №1558 про реструктуризацію валютних кредитів, назвавши його популістським і навіть загрозливим знищити банківську систему України.

Але як і в кожному законі тут можуть бути свої недоліки, перш за все це спричинить недобросовісну поведінку серед підприємців, що на межі банкрутства. Приватні особи будуть намагитися ввести в оману державу, щоб отримати компенсацію чи просто не виплачувати кредит. Другою можливою проблемою може стати несправедливий розподіл, адже не всі показують свій чистий дохід. Також варто враховувати вартість кредитної застави на момент відкриття кредитного договору.

Рошкевич Владислав, оглядач


Друкувати
Найбільш популярні матеріали