Екологічний бізнес по-новому: інтернет і технологіїЕкологічність ведення бізнесу на сьогодні стає основним пріорітетом, що сформований умовами сталого розвитку суспільства. Весь успіх бренду і визнання його споживачами залежить від умов безпеки та співжиття бізнесу з довкіллям.

Грінпіс опублікував свої висновки щодо екологічності найбільших інтернет-компаній в світі. Лідерами названі Apple, Facebook і Google.

Цікаво, що на цей раз Грінпіс позитивно оцінив роботу Apple, хоча раніше критикував корпорацію. В останні роки Apple чимало уваги приділяє екологічної безпеки процесу виробництва своїх гаджетів. В рейтингу компаній, які в першу чергу за використання поновлюваних джерел енергії, перше місце зайняла компанія Apple. Показник індексу екологічності - 100%.

Наприклад, сервіс iCloud і сервер iTunes Apple працюють виключно за рахунок чистої енергії - для цього в Північній Кароліні діє ферма сонячних батарей, а в Каліфорнії і Орегоні сервери компанії живляться від вітрогенераторів.

Ще один «зелений» лідер - Facebook. Для функціонування компанія використовує 50% «зелених» джерел енергії, а також інвестує кошти у ініціативи з відновлюваних джерел для живлення своїх дата-центрів в Північній Кароліні і Айові.

На третьому місці з екологічної політики варто розмістити Google - одна третина потужностей компанії отримана від альтернативних джерел енергії, зокрема, мова йде про YouTube, Google Play і Gmail. Сонячні ферми і вітрогенератори компанії розташовані в Північній Кароліні і Оклахомі.

Також у рейтингу Грінпіс засвітилася і компанія Microsoft, але на нижніх позиціях. Її центр обробки даних знаходиться в Техасі - він працює за рахунок енергії вітру. Все тому, що Microsoft відрізняється крім усього іншого і високим рівнем викидів вуглецю.

В самому низу списку опинилися компанії Amazon і AWS, один з провідних хостинг-провайдерів. Причина - відсутність ясності у використанні компанією енергетичних ресурсів.

Збереження ресурсів відіграє роль не лише в масовій екологізації бізнесу, а також це впливає на зниження собівартості продукції, що в результаті створює масштабний ефект економії. Компанії, що є екологічними лідерами так само є і інноваційними і прибутковими лідерами, а тому ці аспекти є взаємообумовлені. Синергетичний ефект дає змогу поєднати ці виробничі складові для максимізації чистого прибутку.

Рошкевич Владислав, оглядач


Друкувати
Найбільш популярні матеріали