Український уряд повідомляє про те, що 1 січня розпочинаються перевірки малого і середнього бізнесу. Це пов’язано з тим, що закінчилася дія мораторію на перевірки, який вперше ввели в 2014 році.
Міністерство фінансів України отримало доступ до банківської таємниці та реєстрів для верифікації пенсій і субсидій. Відповідні зміни до Бюджетного кодексу вступили в силу.
Надходження від податку на нерухомість, який громадяни сплатили до місцевих бюджетів, в січні-листопаді зросли на 69,4% до того ж періоду 2017 р до 753,2 млн грн.
Директори і топ-менеджери великих компаній і підприємств повинні платити єдиний соціальний внесок на загальних підставах з іншими українцями - з усієї суми зарплати.
Діюча влада продовжує політику посилення фіскального тиску на економіку України з метою погашення державних боргів, в які вона продовжує заганяти країну. Однак, іноземні кредити освоюються чиновниками, а повертають їх українці.
В уряді вирішили погасити зовнішні борги та поповнити бюджет за рахунок простих українців. Відповідні рішення Кабмін прийняв в режимі суворої секретності, затвердивши для винесення на розгляд депутатів ряд законопроектів.
У проекті держбюджету-2019, кошти на відшкодування «старих» сум ПДВ не закладені. Така ситуація викликає стурбованість Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), яка неодноразово зверталася з проханням повернути узгоджені суми ПДВ.
Винахідливість українських податківців не має меж. Щоб підвищити збори в бюджет, вони стали вигадувати нове застосування податку на доходи фізосіб і військовому збору - нараховувати їх на відшкодування, які компанії виплачують своїм працівникам за витрачені на товари кошти.
Закон про податок на виведений капітал незабаром може бути проголосований у Верховній Раді. Таку думку 21 вересня висловила один із співавторів законопроекту Тетяна Острикова під час семінару «Трансферне ціноутворення», організованого «Діловим клубом».