DataLife Engine > Статті, Персони > Президент НААН України Ярослав Гадзало відзначає ювілей

Президент НААН України Ярослав Гадзало відзначає ювілей


3-08-2018, 09:29. Разместил: Ekonomist
Президент НААН України Ярослав Гадзало відзначає ювілейНинішній етап зміцнення української державності багато в чому визначається нарощенням потенціалу аграрного сектору, який справді став «локомотивом» розвитку української економіки і дозволив нашій країні зайняти чільне місце у надзвичайно жорсткому глобальному економічному просторі. Значною мірою укріплення позитивних тенденцій у сільському господарстві та переробно-харчовому сегменті АПК в останні роки забезпечується активізацією наукової та інноваційної діяльності установ Національної академії аграрних наук України, яку з 2014 року очолює доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН України Ярослав Михайлович Гадзало.
3 серпня Ярослав Михайлович відзначає свій 60-річний ювілей.

Майбутній президент НААН України народився у с. Артищів Городоцького району Львівської області. Навчався у Вишняківському радгоспі-технікумі, потім працював агрономом-меліоратором колгоспу «Зоря» Городоцького району Львівської області. Успішно завершив навчання на факультеті захисту рослин Української сільськогосподарської академії (нині – Національний університет біоресурсів і природокористування України) і поступив до аспірантури цього навчального закладу. 19 грудня 1986 року в Українській сільськогосподарській академії захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук на тему: «Ентомофауни малини і боротьба з шкідливими видами в Центральному Лісостепу УРСР».

Президент НААН України Ярослав Гадзало відзначає ювілей

Отримавши диплом кандидата наук та попрацювавши певний період асистентом кафедри загальної ентомології і зоології Української сільськогосподарської академії, у 1987 році Ярослав Михайлович знову повернувся до практичної діяльності. Працюючи заступником голови колгоспу ім. Леніна у с. Завидовичі Городоцького району Львівської області, першим заступником генерального директора агрокомбінату «Городоцький», начальником Управління сільського господарства і продовольства Городоцької районної державної адміністрації, головою Городоцької районної Ради народних депутатів, головою Городоцької районної державної адміністрації Львівської області, заступником голови Львівської обласної державної адміністрації з питань агропромислового комплексу, першим заступником голови Львівської обласної державної адміністрації, головою Львівської обласної ради, Ярослав Михайлович демонстрував високий рівень професійної діяльності у сфері як сільськогосподарського виробництва, так і соціально-економічного розвитку Львівської області. Згодом це стало підставою для присвоєння йому почесного звання «Заслужений працівник сільського господарства України» за значний особистий внесок у формування нових економічних засад суспільства, вагомі здобутки у професійній діяльності.

Президент НААН України Ярослав Гадзало відзначає ювілей

Працюючи в реальному секторі економіки та в системі державного управління, Ярослав Михайлович Гадзало ніколи не полишав наукових пошуків, що дало йому можливість 13 липня 1999 року захистити у Національному аграрному університеті (нині – Національний університет біоресурсів і природокористування) дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук на тему: «Агробіологічне обґрунтування інтегрованого захисту ягідних насаджень від шкідників у північно-західному Лісостепу і Поліссі України». 25 грудня 2002 року його обрано членом-кореспондентом УААН по Відділенню рослинництва зі спеціальності захист рослин, а 19 лютого 2004 року присвоєно вчене звання професора кафедри ентомології (з 2002 року і донині Ярослав Михайлович працює професором кафедри ентомології Національного університету біоресурсів і природокористування).

З 2002 року Ярослав Михайлович працює у вищій ланці системи державного управління в Україні: червень 2002-2006 – перший заступник голови Державного комітету України з водного господарства, 2007-2010 – заступник Міністра аграрної політики України. За вагомі успіхи в розвитку сільського господарства у 2010 році він нагороджений орденом «За заслуги» ІІ ступеня.

22 листопада 2007 року Ярослава Гадзала обрано дійсним членом (академіком) УААН по Відділенню рослинництва зі спеціальності захист рослин. У 2013-2014 роках Ярослав Михайлович займав посаду віце-президента, а 8 серпня 2014 року його обирають Президентом Національної академії аграрних наук України. У 2016 році йому присуджено «Державну премію України в галузі науки і техніки 2015 року». 9 листопада 2017 року Ярослава Михайловича нагороджено Пам’ятною медаллю Національної академії аграрних наук України «100-років ННСГБ НААН (1917-2017)».

Науковий, виробничий та управлінський життєвий шлях Ярослава Михайловича пронизаний самовідданим служінням Україні та її громадянам, що найбільш влучно відображають слова Президента НАН України Бориса Євгеновича Патона: «Своєю багаторічною самовідданою працею на відповідальних ділянках як наукової і громадської, так і керівної роботи він зробив істотний внесок у розквіт національної науки, виробництва».

Президент НААН України Ярослав Гадзало відзначає ювілей

Використовуючи свій колосальний досвід науковця, виробничника та управлінця, Ярослав Михайлович Гадзало орієнтує роботу установ НААН України на впровадження сучасних методів організації наукової діяльності, максимальне наближення лабораторних досліджень до реальної практики агропромислового виробництва, імплементацію передового іноземного досвіду в частині екологізації сільського господарства, співпрацю із суб’єктами аграрного бізнесу. Значну увагу Ярослав Михайлович приділяє підтримці нового покоління вчених-аграрників, оскільки базовим імперативом для нього є твердження про те, що молоді вчені – це безцінний інтелект, без якого немає майбутнього України.

Бажаємо Ярославу Михайловичу міцного здоров’я, натхнення, невичерпної енергії у справі розбудови вітчизняної аграрної науки, реалізації нових креативних задумів стосовно впровадження наукових досягнень у реальний сектор виробництва, втілення в життя найсокровенніших задумів та мрій.

Відділення аграрної економіки і
продовольства НААН України,
редколегія наукового та
громадсько-політичного журналу «Економіст»

Вернуться назад