DataLife Engine > Новини економіки > Об’єкти Держстату буде утеплено за кошти ЕСКО-інвесторів!

Об’єкти Держстату буде утеплено за кошти ЕСКО-інвесторів!


4-08-2018, 16:02. Разместил: Ekonomist
Об’єкти Держстату буде утеплено за кошти ЕСКО-інвесторів!Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Головою Держстату Ігорем Вернером розпочали співпрацю у сфері енергосервісу.

Держстат став одним з перших органів влади, який виявив бажання працювати з Держенергоефективності у цій сфері, уклавши відповідний Меморандум.

На тематичному семінарі розглянуто усі тонкощі проведення ЕСКО-тендерів у Системі «ProZorro» та укладання договорів.

Як наголосив С.Савчук, ключовою перевагою енергосервісу є залучення не бюджетних коштів, а приватних інвестицій в енергоефективні проекти.

«При цьому, інвестор як ніхто інший буде безпосередньо зацікавлений у проведенні робіт на високому рівні, щоб отримати максимальну економію енергоспоживання. Ця економія – запорука повернення вкладених інвестицій», - повідомив С.Савчук.

Якщо взяти до уваги діючі ЕСКО-проекти, наприклад, у бюджетних закладах, то економія енергоспоживання становить від 20% і більше. Зекономлені кошти після завершення договорів можна спрямувати на подальші енергоефективні заходи або інші корисні проекти.

Про практичний досвід виконання ЕСКО-контрактів учасники семінару дізналися від 5 ЕСКО-інвесторів, які одні з перших зайшли на цей ринок.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Вернуться назад