DataLife Engine > Новини економіки > Коли українців очікує підвищення ціни на газ

Коли українців очікує підвищення ціни на газ


6-08-2018, 09:50. Разместил: Ekonomist
Коли українців очікує підвищення ціни на газДомогосподарства змушені сплачувати газовим монополістам непомірну ціну за газ, що послаблює платоспроможний попит населення на ринку споживчих товарів та розкручує ланцюг деструктивних процесів в національній економіці. Економічна політика держави в останні роки спрямована на максимізацію прибутків газових монополістів у зв’язку з перманентним підвищенням тарифів за споживання блакитного палива.

Уряд виправдовує такі дії так званими вимогами МВФ, згідно яких ціна на газ має досягнути реальної ринкової вартості, яка визначається на європейських газових хабах. Напередодні чергових переговорів з МВФ знову зростає ймовірність підняття ціни на газ як для суб’єктів господарювання, так і для населення.

В інформаційний простір вже просочується інформація про те, що ухвалено рішення про підвищення тарифів на газ для населення до 10,5 гривень за кубометр і підняття ціни відбудеться вже в жовтні. Хоча прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що ціни на газ для населення восени не піднімуться.

За його словами, Кабінет міністрів України не збирається підтримувати ініціативу «Нафтогазу України» підняти свої цінники майже на 19 відсотків. У зв’язку з цим прем’єр-міністр зазначив, що на сьогодні уряд інтенсивно готується до початку опалювального сезону.

Нагадаємо, що Україна видобуває достатньо власного газу для задоволення побутових потреб, тобто є можливості продавати газ населенню за ціною, трохи вищою його собівартості, що в умовах кризи має доленосне значення для покращення умов діяльності домогосподарств. Але непрозорість на оптовому ринку природного газу та тепличні умови для монополістів призвели до непомірно високих цін на блакитне паливо.

Український журнал «Економіст»

Вернуться назад