Непрозорий ринок землі спричинить занепад держави – Безсмертний
Голова Центрального апарату Аграрної партії Роман Безсмертний каже, що влада зараз формує принципи ринку землі кулуарно і непрозоро.


За його словами, щоб вийти на формування цивілізованого обігу земель сільськогосподарського призначення, Україні треба ухвалити 7 законів і внести зміни в колосальну кількість законодавчих актів. Окремо взята норма про купівлю-продаж землі, та ще й впроваджена поспіхом, несе в собі лише ризики, повідомляє gazeta.ua.

Безсмертний зазначає, що терміни, визначені в Меморандумі між українським урядом і МВФ, не дають можливості провести цивілізовану земельну реформу. Адже Україна зобов'язалась ухвалити відповідний закон уже в травні цього року.

"Перш за все, Україні і українцям потрібен цивілізований обіг земель. Це не тільки ринок і купівля-продаж. Чи можна це зробити в ті терміни, які визначені в угоді Уряду з МВФ? Ні, неможливо. І на це є низка об'єктивних причин. Щоб вийти на формування ринку земель, треба прийняти більше 7 законів і зміни в колосальну кількість законодавства", - підкреслив Роман Безсмертний.

За його словами, щоб впровадити продуманий ринок землі, потрібні кадри, яких гостро не вистачає. Також слід провести інвентаризацію земель, щоб уникнути проблеми спірних ділянок, які можуть документально належати водночас двом власникам.

Влада зараз формує принципи ринку землі кулуарно і непрозоро, підкреслив політик.

Нещодавно з ініціативи Аграрної партії стартував Всеукраїнський збір підписів "Не дамо вкрасти землю!". Як відомо, за соціологічними даними, понад 70% українців – проти продажу землі в нинішніх умовах. Зібрані під час акції підписи стануть документальним втіленням волі народу, їх буде принесено під Верховну Раду.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали