• 0
СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ МИТНИЦІ В УКРАЇНІ: НОВІТНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ НА ОСНОВІ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ
Економічний розвиток України в останні десятиліття відбувається під впливом як зовнішніх викликів, так і внутрішніх суперечностей розвитку. В таких умовах серед першочергових завдань економічних трансформацій постає розбудова митної системи, в т. ч. реформування її інституційно-організаційного базису.
Детальніше
  • 0
МАТЕРІАЛИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ. ЗВІТ. СІЧЕНЬ 2020
У 2019 році зростання реального ВВП, за оцінками НБУ, становило 3.3% р/р, тобто залишилось практично на рівні 2018 року. За категоріями кінцевого використання найбільший додатний внесок у зростання ВВП мало приватне споживання, зростання якого за січень – вересень 2019 року прискорилося до 10.3% р/р (порівняно з 8.9% р/р за відповідний період попереднього року).
Детальніше
  • 0
МАТЕРІАЛИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ. ЗВІТ. СІЧЕНЬ 2020
Уповільнення інфляції, за попередніми оцінками НБУ, тривало й у січні. Споживча інфляція більшу частину 2020 року перебуватиме нижче цільового діапазону 5% ± 1 в. п. У IV кварталі вона прискориться і становитиме 4.8% у грудні та, відповідно, повернеться в цільовий діапазон.
Детальніше
  • 0
ДЕРЖАВНА БОРГОВА ПІРАМІДА: ЯК ЗМІНЮВАЛАСЯ СИТУАЦІЯ ПРОТЯГОМ 2019 РОКУ
Основна фаза зниження доходності нових випусків ОВДП відбулась у вересні-грудні. Також знизилась і доходність валютних облігацій. Для прикладу: прибутковість випущених у доларах ОВДП зменшилась із 7,34% до 4% річних. Стабілізація фінансової ситуації в Україні забезпечила зниження відношення державного боргу до ВВП станом на 31 жовтня порівняно з початком 2019 року із 61% до 49%.
Детальніше
  • 0
ЧОМУ ДОЛАР ДЕШЕВШАЄ, А ЦІНИ НЕ ЗНИЖУЮТЬСЯ
Однак зміцнення гривні не супроводжується моментальною реакцією більшості ринків щодо зниження цін на товари коротко- та довгострокового користування, оскільки левова частка товарів є імпортними, а їх вартість безпосередньо пов’язана з курсом долара.
Детальніше
  • 0
ДЕШЕВИЙ ДОЛАР, ПОТУЖНА ГРИВНЯ. ЧИ НАДОВГО?
Водночас міністр фінансів Оксана Маркарова заявляє, що саме рекордне зміцнення гривні є однією з головних причин того, що бюджет не виконується.
Детальніше
  • 0
Сучасний механізм фінансування критичної інфрастуктури в Україні


Досліджено особливості залучення капіталу для фінансування об’єктів критичної інфраструктури на основі забезпечення балансу між реалізацією фінансових інтересів та національною безпекою.
Детальніше