Новини економіки - Український журнал Економіст | Economics news - Ukrainian Journal Ekonomist
 • 0
Банкіри відмічають шалений попит на валютуЯкщо протягом тижня курс долара додавав по 10-12 в день, то 16 серпня підстрибнув одразу на 22 копійок. Скарбники зазначають шалений попит на валюту. Нацбанк сукупно викинув на ринок близько $ 50 млн.
Детальніше
 • 0
В USDA підвищили прогноз урожаю зерна в УкраїніМіністерство сільського господарства США (USDA) підвищило прогноз урожаю зерна в Україні в 2018 році на 1,85 млн тонн у порівнянні з липневим прогнозом - до 65,6 млн тонн.
Детальніше
 • 0
Скільки українців працюють поза чинним законодавствомДані говорять про поступову стабілізацію ринку праці в країні. Так, в першому кварталі цього року знизився рівень безробіття, склавши 9,7%, замість 9,9% кварталом раніше. Безробітними зараз в Україні залишається близько 1,7 млн громадян, але цей показник не дуже відрізняється від європейських цифр. Наприклад, згідно з розрахунками Міжнародної організації праці, безробіття в країнах ЄС становить 7,4%.
Детальніше
 • 0
Крупні компанії збільшили декларування податківВеликі платники податків збільшили декларування податку на прибуток на 5,8 млрд гривень або на 18,6% до 37,2 млрд гривень в січні-червні поточного року в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року (31,4 млрд гривень), йдеться в повідомленні Офісу великих платників.
Детальніше
 • 0
Чи можуть турецькі проблеми позначитися на УкраїніТурецькі проблеми можуть позначитися на Україні. Як мінімум падіння ліри може спровокувати зниження обсягів експорту до Туреччини та скорочення загальних доходів українських експортерів.
Детальніше
 • 0
Нацбанк посилює перевірку українців щодо грошових переказівПлатежі, які українці роблять через вуличні термінали поповнення, тепер підлягають додатковій перевірці. Таку вимогу НБУ пред'явив банкам, які проводять відповідні платежі. І фінансовим компаніям, які збирають і перераховують готівку. Так, згідно з телеграмою НБУ №25-0008 / 43785, потрібно ретельніше перевіряти кінцевих одержувачів коштів, а також призначення переказів.
Детальніше
 • 0
Споживання природного газу промисловістю виросло на 20%Споживання природного газу промисловими підприємствами за підсумками першого півріччя 2018 р склало 6 млрд куб. м, що на 19,6% вище за показник аналогічного періоду минулого року? йдеться в даних Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
Детальніше
 • 0
Українці найбільше заощаджень принесли в державні банкиЗ 31 найбільшого банку, які увійшли в огляд «Мінфіну», депозитний портфель фізосіб в порівнянні з 1 кварталом 2018 роки змогли наростити двадцять.
Детальніше
 • 0
Долар не виросте вище 28 гривеньВалютна торгівля на міжбанку характеризується незначним подорожчанням долара через зростання попиту на валюту і зниження валютного пропозиції. Експортери притримують продаж виручки в розрахунку на ще більш глибоку девальвацію гривні.
Детальніше
 • 0
Нацбанку вдалось зупинити зростаючий попит на доларНацбанку, за оцінками скарбників, довелося викинути на продаж близько $ 30 млн. Протягом дня вони піднімали свій цінник слідом за ринком - з 27,20 грн ./$ до 27,30 грн ./$. Проте НБУ не задовольнив весь попит на валюту.
Детальніше
 • 0
В Україні не буде гіперінфляції - НБУНаціональний банк України (НБУ) вважає діючі монетарні умови досить жорсткими, щоб забезпечити збереження динаміки споживчої інфляції відповідно до прогнозу центробанку - 8,9% до кінця 2018 року і її повернення в цільовий діапазон в IV кварталі 2019 року.
Детальніше
 • 0
Ринок налаштовується на новий раунд девальвації гривніНа ринку відбулось стрімке зростання попиту на валюту. Головною рушійною силою стали імпортери: активно закуповувалися ті, хто знімав заявки на покупку тиждень тому, а також ті, хто не вірить в стабілізацію курсу гривні і проплачує вересневі і навіть жовтневі поставки товарів в Україну.
Детальніше
 • 0
Депозитний та кредитний портфелі комерційних банків зростаютьДепозитний портфель банків у національній валюті в липні зріс на 1,5% - до 515,475 млрд грн, в іноземній - на 2%, до 366,104 млрд грн.
Детальніше
 • 51
Грошова маса в липні збільшилась на 16 млрд гривеньГрошова маса в Україні в липні 2018 року зросла на 1,3% - до 1 трлн 228,637 млрд грн.
Детальніше