• 0
Які тарифи зростуть з 1 жовтняОдним з основних гальмівних чинників відновлення економічного зростання є завищений рівень тарифів на комунальні послуги. Значною мірою це пов’язано з тим, що природні монополії (підприємства газопостачання, теплопостачання, електропостачання та водопостачання) безконтрольно та на свій розсуд встановлюють тарифи.
Детальніше
 • 0
Чи очікує Україну чергове подорожчання хлібаВ Україні очікується рекордний врожай зернових. Однак досвід попередніх років показує, що навіть незважаючи на збільшення пропозиції зерна, ціна на хліб та хлібопродукти зростає. Це пов’язано як з відсутністю ефективної системи цінового регулювання, так і з перманентним подорожчанням енергоносіїв.
Детальніше
 • 0
Яке м'ясо подорожчає найближчим часомВ аграрному секторі України спостерігається галузевий перегин: інтенсивно зростають обсяги виробництва продукції рослинництва, а продукція тваринництва зменшується. Особливо негативними тенденціями відзначається виробництво яловичини та телятини у зв’язку зі стрімким падінням поголів’я ВРХ.
Детальніше
 • 0
Відомий економіст закликав ліквідувати найбільшого монополістаЦіни на енергоносії для надмірно енергомісткої української економіки й надалі продовжують виступати чи не основним обмежуючим ділову активність та купівельну спроможність чинником. На цьому і паразитує найбільший монополіст країни НАК «Нафтогаз України».
Детальніше
 • 0
Чому зросла ліквідність банківського сектораБанківський сектор в останні роки зазнав численних трансформацій, що пов’язано з націоналізацією найбільшого приватного комерційного банку, рекапіталізацією окремих банківських установ та виведенням з ринку значної кількості «неплатоспроможних» банків.
Детальніше
 • 0
Чому економічний крах наближаєтьсяСитуація в національній економіці стає все більш напруженою, що зумовлено як стратегічними прорахунками при формуванні і реалізації державної економічної політики та надмірною корупцією у вищих ешелонах влади, так і впливом кон’юнктури світових сировинних ринків. Окремі провідні вітчизняні економісти небезпідставно прогнозують наближення економічного краху.
Детальніше
 • 0
ДТЕК збільшує системну надійність енергосистеми УкраїниПерша в Україні промислова літій-іонна система накопичення енергії ДТЕК отримала сертифікацію НЕК «Укренерго» для надання допоміжних послуг - резерву підтримки частоти (РПЧ) оператору системи передачі.
Детальніше
 • 0
Рівень тіньової економіки в Україні у першому кварталі суттєво знизивсяРівень тіньової економіки в Україні за методом збитковості підприємств у першому кварталі 2021 року склав 25% від обсягу офіційного валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Про це йдеться в даних Мінекономіки.
Детальніше
 • 0
Чи підтримає Верховна Рада українських металургівУряд вимагає від парламенту збільшити ставки ренти на видобуток корисних копалин в Україні, що негативно позначиться на добувній промисловості, котра розпочала показувати зниження оборотів за результатами третього кварталу поточного року.
Детальніше
 • 0
Промислове виробництво в Україні у серпні зменшилось на 3,3%Держстат вказує, що в порівнянні з липнем цього року промислове виробництво в країні скоротилося на 3,3%, а з урахуванням сезонного коригування - на 0,6%.
Детальніше
 • 0
В Україні з’являється все більше пропозиції американської валютиОфіційний курс долара на четвер, 23 вересня, встановлений Нацбанком на рівні 26,67 грн/$ - на три копійки менше, ніж в попередній торговельний день. Євро подешевшав на сім копійок - його курс складе 31,28 грн/€.
Детальніше
 • 0
Привабливість золота починає знижуватисяЦіна золота в четвер продовжує знижуватися на рішеннях Федеральної резервної системи (ФРС) США щодо подальшої монетарної політики, свідчать дані торгів.
Детальніше
 • 0
Українці забирають депозити з найбільшого банкуНомінальний обсяг коштів населення в банках за серпень скоротився на 6,6 млрд — до 686,9 млрд грн. Про це повідомляє НБУ.
Детальніше
 • 0
Що купують українці найчастішеДержавна служба статистики України опублікувала дані про витрати українців за другий квартал 2021 року.
Детальніше