• 0
Чому в Україну перестануть інвестуватиНадмірна монополізованість базових ринків – гальмо у відновленні економічного зростання. Тому надзвичайної ваги набуває проблема удосконалення вітчизняного законодавства з метою обмеження влади олігархів.
Детальніше
 • 0
Як уникнути колапсу бізнес-активностіФормування доходної і видаткової частин держбюджету є одним з основних завдань владного конгломерату, оскільки від цього напряму залежить як результативність фінансування публічного сектора і виконання завдань національної безпеки, так і стимулювання ділової активності. Водночас в останні роки бюджетний процес в Україні відзначається численними колізіями, які призводять до ряду структурних перегинів, що у підсумку підриває потенціал відновлення економічного зростання.
Детальніше
 • 0
Економіст: обвал української економіки відбудеться вже цієї осеніУкраїнська економіка перебуває в надзвичайно кризовому становищі у зв’язку з явними промахами влади як при виборі пріоритетів економічної політики держави, так і при виборі механізмів їх реалізації. Провідні міжнародні фінансово-кредитні організації вже теж констатують песимістичний сценарій розвитку української економіки.
Детальніше
 • 0
Чому може виникнути в Україні земельний майданСхвалення Верховною Радою України законопроектів, які передбачають запуск ринку земель сільськогосподарського призначення, передачу земель сільськогосподарського призначення державної власності поза межами населених пунктів у комунальну власність та узаконення електронних аукціонів в торгівлі землею фактично відкрили всі шлюзи для поглинання найбільшого багатства українського народу транснаціональним капіталом.
Детальніше
 • 0
Коли українські чорноземи виставлять на продажПрискорення процесів відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення в умовах економічної кризи однозначно йде на користь транснаціональному капіталу, який здатний поглинути найбільше багатство українського народу. Водночас українські селяни, зокрема вітчизняні фермери, внаслідок фінансової скрути не матимуть можливості збільшити власний банк сільськогосподарських земель.
Детальніше
 • 0
Чому вітчизняний авіапром несе втрати
Авіабудування залишається однією з найбільш інвестиційно привабливих та прибуткових галузей промислового виробництва в глобальному масштабі. Україна, маючи славні традиції в цій сфері промислового виробництва, в останні роки втрачає колосальний потенціал.
Детальніше
 • 0
Економіст: ми самі погодилися на встановлення в Україні олігархатуВплив олігархічних структур на національну економіку в останні роки суттєво посилився. Період 2014-2020 років відзначається зміцненням впливу олігархів на інститути державної влади та місцеве самоврядування. Олігархи фактично виграли місцеві вибори восени 2020 року, створивши ряд регіональних проектів, які прямо та опосередковано відстоюють їх бізнес-інтереси.
Детальніше
 • 0
Яка реальна ефективність головного проекту ЗеленськогоВлада «Слуги народу» основним маркером своєї діяльності визначила «Велике будівництво». Однак в експертному середовищі мають місце неоднозначні оцінки щодо ефективності реалізації даного проекту у зв’язку з розбіжностями між понесеними затратами та отриманими результатами.
Детальніше
 • 0
Хто головні політичні суб’єкти УкраїниУкраїнський політикум вже багато років є залежним від основних олігархічних груп. Водночас саме українські олігархи і визначають основні політичні тренди в Україні.
Детальніше
 • 0
Кущ: програма українського газовидобутку 20/20 повністю проваленаЕнергомістка українська економіка потребує нових підходів щодо зниження енергозалежності. Однак український уряд так і не спромігся застосувати дієві заходи щодо диверсифікації джерел енергопостачання та впровадження енергоощадних технологій.
Детальніше
 • 0
Як обвалюється банківська система УкраїниТранснаціональний капітал продовжує наступати на банківську систему України, що виступає завуальованою формою зміцнення інституту зовнішнього управління. Безкомпромісна позиція МВФ щодо законодавчого закріплення процесу націоналізації Приватбанку – свідчення того, що західні партнери України не відступлять від своїх намагань повністю контролювати ринок позикового капіталу України.
Детальніше
 • 0
Кучеренко: Нафтогаз має бути ліквідованоНАК «Нафтогаз України» відіграє вагому роль в системі суспільного відтворення, оскільки виступає основним монополістом на енергетичному ринку. Нафтогаз, використовуючи своє монопольне становище, намагається максимізувати власні прибутки за рахунок підвищення цін на блакитне паливо як для підприємств, так і для домогосподарств.
Детальніше