• 0
Чому вітчизняний авіапром несе втрати
Авіабудування залишається однією з найбільш інвестиційно привабливих та прибуткових галузей промислового виробництва в глобальному масштабі. Україна, маючи славні традиції в цій сфері промислового виробництва, в останні роки втрачає колосальний потенціал.
Детальніше
 • 0
Економіст: ми самі погодилися на встановлення в Україні олігархатуВплив олігархічних структур на національну економіку в останні роки суттєво посилився. Період 2014-2020 років відзначається зміцненням впливу олігархів на інститути державної влади та місцеве самоврядування. Олігархи фактично виграли місцеві вибори восени 2020 року, створивши ряд регіональних проектів, які прямо та опосередковано відстоюють їх бізнес-інтереси.
Детальніше
 • 0
Яка реальна ефективність головного проекту ЗеленськогоВлада «Слуги народу» основним маркером своєї діяльності визначила «Велике будівництво». Однак в експертному середовищі мають місце неоднозначні оцінки щодо ефективності реалізації даного проекту у зв’язку з розбіжностями між понесеними затратами та отриманими результатами.
Детальніше
 • 0
Хто головні політичні суб’єкти УкраїниУкраїнський політикум вже багато років є залежним від основних олігархічних груп. Водночас саме українські олігархи і визначають основні політичні тренди в Україні.
Детальніше
 • 0
Кущ: програма українського газовидобутку 20/20 повністю проваленаЕнергомістка українська економіка потребує нових підходів щодо зниження енергозалежності. Однак український уряд так і не спромігся застосувати дієві заходи щодо диверсифікації джерел енергопостачання та впровадження енергоощадних технологій.
Детальніше
 • 0
Як обвалюється банківська система УкраїниТранснаціональний капітал продовжує наступати на банківську систему України, що виступає завуальованою формою зміцнення інституту зовнішнього управління. Безкомпромісна позиція МВФ щодо законодавчого закріплення процесу націоналізації Приватбанку – свідчення того, що західні партнери України не відступлять від своїх намагань повністю контролювати ринок позикового капіталу України.
Детальніше
 • 0
Кучеренко: Нафтогаз має бути ліквідованоНАК «Нафтогаз України» відіграє вагому роль в системі суспільного відтворення, оскільки виступає основним монополістом на енергетичному ринку. Нафтогаз, використовуючи своє монопольне становище, намагається максимізувати власні прибутки за рахунок підвищення цін на блакитне паливо як для підприємств, так і для домогосподарств.
Детальніше
 • 0
Що станеться, якщо ви не віддасте борги?Фінансування дефіциту бюджету змушує Уряд України вдаватися до зовнішніх та внутрішніх запозичень. Зростання запозичень посилює боргову залежність країни і створює додаткові ризики в майбутньому. Фактично зростання державного боргу збільшує борг кожного українця.
Детальніше
 • 0
Як відродити економіку ДонбасуДонбас – це структуроутворююча та базова складова господарського комплексу України в цілому. Військове протистояння на Донбасі підірвало економіку даного регіону і надзвичайно негативно вплинуло на розвиток національної економіки загалом. В останні періоди висловлюються окремі пропозиції стосовно економічного відродження Донбасу.
Детальніше
 • 0
Зниження ставки ПДВ для агросектору із 20% до 14%: добре чи погано?Прийняття законопроекту, який передбачає зниження ставок ПДВ для окремих сфер АПК викликало значний резонанс як в експертному середовищі, так і в середовищі політиків. Існують різноманітні думки, які розглядають зниження податкового навантаження на аграрний бізнес як чергову фіскальну преференцію агрохолдингам.
Детальніше
 • 0
Тетяна Плачкова: Як залишити українського селянина господарем на своїй землі
Соціально-економічне піднесення українського села залежить від багатьох чинників – розвитку сільського господарства, несільськогосподарських видів діяльності, соціальної інфраструктури та екологічної стабільності. Сільськогосподарське виробництво залежить не лише від дії ресурсно-виробничих та впливу природно-кліматичних чинників, а й від комплексу меліоративних заходів, особливо в зоні ризикового землеробства (зони осушення, зрошення, гірські території). Це вимагає формування ефективного інструментарію державної підтримки особистих селянських та фермерських господарств при виникненні стихійних лих, щоб компенсувати селянам і суб’єктам аграрного бізнесу затрачені ресурси і втрати врожаю через засухи, пожежі, повені, паводки та заморозки. Цього року сільгосптоваровиробники багатьох регіонів України зазнали значних фінансових та матеріальних втрат внаслідок стихійних лих, але належної підтримки від держави так і не дочекалися, що підриває їх ресурсні можливості з повноцінного здійснення господарської діяльності вже у найближчій перспективі. Така байдужість державних органів – це маркер часткової атрофії в Україні перевіреного світовою практикою державного патерналізму до сільського господарства, що є необхідною умовою його конкурентоспроможності. З питаннями про перспективи прямої бюджетної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, застосування комплексу податкових та кредитних преференцій для селян та суб’єктів аграрного бізнесу, інституціонального та фінансового забезпечення модернізації меліоративних систем в зоні ризикового землеробства ми звернулися до автора ряду законодавчих ініціатив в частині застосування державою компенсаційних механізмів відшкодування втрат постраждалим від засухи територіям Півдня України, PhD in Law, народного депутата України Тетяни Плачкової.
Детальніше
 • 0
Що готують «Слуги народу» українським пенсіонерам на наступний 2021 рікВ останні роки українська влада так і не спромоглася забезпечити суттєве збільшення пенсій, що призвело до погіршення становища старшого покоління українців. Значний дефіцит Пенсійного фонду покривається за рахунок дотацій з держбюджету. Водночас влада не здійснює необхідних заходів для розширення бази наповнення Пенсійного фонду України.
Детальніше