Персони - Український журнал Економіст | Ukrainian Journal Ekonomist
 • 0
Президент НААН України Ярослав Гадзало відзначає ювілейНинішній етап зміцнення української державності багато в чому визначається нарощенням потенціалу аграрного сектору, який справді став «локомотивом» розвитку української економіки і дозволив нашій країні зайняти чільне місце у надзвичайно жорсткому глобальному економічному просторі. Значною мірою укріплення позитивних тенденцій у сільському господарстві та переробно-харчовому сегменті АПК в останні роки забезпечується активізацією наукової та інноваційної діяльності установ Національної академії аграрних наук України, яку з 2014 року очолює доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН України Ярослав Михайлович Гадзало.
3 серпня Ярослав Михайлович відзначає свій 60-річний ювілей.
Детальніше
 • 0
Знаний син львівського політехніка відвідав батькову альма-матер
Днями Інститут економіки і менеджменту Львівської політехніки, під керівництвом професора Олега Кузьміна, приймав представника Університету Козьмінського (м. Варшава, Польща) та Університету Варшавського професора Кшиштофа Облоя в межах програми Еразмус+ KA 107.
Детальніше
 • 0
Черчілль про Троцького

ЧЕРЧІЛЛЬ ПРО ТРОЦЬКОГО

CHURCHILL ABOUT TROTSKY


До сторіччя більшовицького перевороту в Росії
Детальніше
 • 0
До 75-річчя академіка НАН України Бориса Буркинського

ТВОРЧИЙ ПОШУК – ДЖЕРЕЛО ЕКОНОМІЧНИХ ІННОВАЦІЙ

CREATIVE SEARCH IS A SOURCE OF ECONOMIC INNOVATION


(до 75-річчя академіка HAH України Б.В. Буркинського)
Детальніше
 • 85
День Дорогунцова (до 86-річчя з дня народження)
Дорогунцов Сергій Іванович (22.09.1929 – 20.02.2010). Об’єктивка стримано фіксує етапи насиченого життєвого шляху і трудової діяльності: студент юридичного факультету (1948–1953, диплом з відзнакою) і слухач річних курсів підготовки викладачів (1953–1954) Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, старший викладач партійної школи при Тернопільському обкомі КПУ (1954–1957) і Тернопільського державного медичного інституту (1957–1959), керівник лекторської групи Тернопільського обкому КПУ (1959–1962), слухач Академії суспільних наук при ЦК КПРС (1962–1965, економічні науки), консультант відділу науки і культури (1965–1969) та завідувач сектору суспільних наук відділу науки і навчальних закладів (1969–1974) ЦК КПУ, помічник Голови Ради Міністрів Української РСР (1974–1984), голова Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України (1984–2006). Член ВЛКСМ (з 1945) і КПРС (з 1948). Кандидат (1965) і доктор економічних наук (1988). Професор (1989). Член-кореспондент НАН України (1992).
Детальніше
 • 0
ПРОФЕСОРУ ВОЛОДИМИРУ ШЕВЧУКУ – 60! | PROFESSOR VOLODYMYR SHEVCHUK CELEBRATING HIS 60TH ANNIVERSARY!19 квітня 2015 відомому українському вченому, голові Наукового товариства імені Сергія Подолинського, доктору економічних наук, професору, проректору Національної академії статистики, обліку та аудиту Володимиру Шевчуку виповнилося 60 років.

Володимир Шевчук народився 19 квітня 1955 року в селі Погоріла Джулинського (нині Теплицького) району Вінницької області в родині селян. Закінчив Львівський торговельно-економічний інститут (нині Львівська комерційна академія), в якому навчався з 1973 по 1977 рік за спеціальністю «Бухгалтерський облік». Кандидатську дисертацію захистив у 1986 році, докторську – у 1999. У 2003 році йому присуджено звання професора.

Предметом фахових зацікавлень Володимира Олександровича є бухгалтерський облік, фінансовий контроль та економічний аналіз. Він також входить до кола українських та зарубіжних науковців, які переймаються проблематикою фізичної економії. Результати досліджень учений імплементує в наукові монографії та навчальні видання, статті в енциклопедичних, фахових, періодичних та інших виданнях. Поряд з освітньою підготовкою майбутніх економістів готує наукові кадри. Під його керівництвом захищено 7 докторських і 17 кандидатських дисертацій.
Детальніше
 • 0
ЮВІЛЕЙ ВІДОМОГО ЕКОНОМІСТА-АГРАРНИКА ОЛЬГИ ВАРЧЕНКО | ANNIVERSARY OF FAMOUS AGRARIAN ECONOMIST OLHA VARCHENKOУ березні 2015 року відсвяткувала свій ювілей доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів та кредиту, директор Інституту економіки і бізнесу Білоцерківського національного аграрного університету, відмінник освіти України Ольга Миронівна Варченко.

Народилася Ольга Миронівна 3 березня 1965 році в с. Іза Хустського району Закарпатської області (дівоче прізвище – Кадар), із золотою медаллю закінчила місцеву середню школу (1982). Згідно з персональним розподілом після закінчення з відзнакою економічного факультету Харківського сільськогосподарського інституту імені В.В.Докучаєва (грудень 1987) відпрацювала два роки викладачем на кафедрі статистики та аналізу цього ж вузу.
Детальніше
 • 0
Від сільського будівельника до економіста-кібернетикаУ жовтні 2014 виповнилося 60 років Миколі Єгоровичу Рогозі – вченому-економісту, професору, доктору економічних наук, першому проректору вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», завідувачу кафедри економічної кібернетики, академіку Академії економічних наук України, заслуженому діячу науки і техніки України.

Микола Єгорович народився 28 жовтня 1954 року в селі Андріївка Великоновоселківського району Донецької області. Після закінчення середньої школи (1972 рік) служив у лавах Радянської Армії (1972-1974). Здобув дві вищі освіти: у 1980 році закінчив з відзнакою Полтавський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю «Сільськогосподарське будівництво», у 2000 році – Полтавський державний технічний університет імені Юрія Кондратюка за спеціальністю «Облік і аудит».

Трудовий шлях розпочав на виробництві майстром, виконробом у Миргородській ПМК-65 тресту Полтавсільбуд Мінсільбуду УРСР (1980-1984). З 1984 по 1987 рік Микола Єгорович навчався в аспірантурі Полтавського інженерно-будівельного інституту.
Детальніше
 • 0
FROM RURAL BUILDER TO AGRICULTURAL ECONOMIST | ВІД СІЛЬСЬКОГО БУДІВЕЛЬНИКА ДО ЕКОНОМІСТА-АГРАРНИКАДОКТОРУ ЕКОНОМІЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОРУ
ДМИТРУ ФЕДОСОВИЧУ КРИСАНОВУ – 65!

DOCTOR OF ECONOMICS, PROFESSOR DMYTRO FEDOSOVYCH KRYSANOV CELEBRATING HIS 65th ANNIVERSARY!

У жовтні 2014 виповнилося 65 років Дмитру Федосовичу Крисанову – відомому вченому економісту-аграрнику, професору, доктору економічних наук, провідному науковому співробітнику Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України.

Дмитро Федосович народився 22 жовтня 1949 року в селі Княжичі Сумської області. З відзнакою закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут. За успіхи в навчанні та економічних дослідженнях був удостоєний стипендії імені В.І.Леніна (1974-1977) і сфотографований біля Прапора Перемоги в Музеї Перемоги (1975). Згідно з розподілом пропрацював три роки головним інженером-будівельником в управлінні сільського господарства на Київщині.
Детальніше
 • 0
Богдан Гаврилишин: “Моя роль - давати молоді натхнення”Видатному економістові Богдану Гаврилишину днями виповнилося 88 років. Попри свій поважний вік Богдан Дмитрович багато подорожує світом, напружено працює, передусім надаючи перевагу молодіжній аудиторії. Ось і під час відвідин «Львівської політехніки» він насамперед прагнув спілкуватися з теперішнім студентством.
Детальніше
 • 0
Відомому українському економісту виповнилося 80 років24 липня 2014 року виповнюється вісімдесят років доктору економічних наук, професору, Академіку Академії інженерних наук України, Міжнародної Академії науки і практики організації виробництва, заслуженому діячу науки і техніки України Йосифу Михайловичу Петровичу.

Йосиф Петрович закінчив навчання на механічному факультеті у Львівському політехнічному інституті у 1959 році за спеціальністю «Економіка і організація машинобудівної промисловості» й отримав кваліфікацію інженера-економіста. Після навчання працював на інженерних посадах у науково-дослідному секторі Львівського політехнічного інституту, молодшого наукового співробітника у відділі економіки в Інституті суспільних наук АН УРСР. З 1963 по 1965 рік навчався в аспірантурі при кафедрі економіки галузей промисловості Львівського політехнічного інституту.

Після завершення навчання в аспірантурі діяльність Йосифа Михайловича можна розділити на два етапи: науковий і науково-педагогічний. Так, з жовтня 1965 року Й.М. Петрович працює на посаді старшого наукового співробітника у відділі наукової організації виробництва Львівського відділення Інституту економіки АН УРСР, тобто почався перший етап його діяльності.
Детальніше
Від сільського вчителя до відомого вченого21 лютого 2014 року виповнилося 65 років із дня народження Олександра Івановича Павлова – відомого економіста-аграрника, одного із засновників та активних послідовників практичної реалізації фундаментального наукового напряму, пов’язаного із сільським розвитком в Україні. Про це свідчить той факт, що вперше до проблеми соціально-побутових умов життя сільського населення Олександр Іванович звернувся при підготовці кандидатської дисертації щодо управління проектуванням, забудовою та розвитком експериментально-показових сіл України в 60-80-ті роки. А вже з початку 2000-х він сконцентрувався на розробленні теоретичних і методичних засад управління соціально-економічним розвитком сільських територій та практичних заходів щодо його реалізації в сучасних умовах.
Детальніше