• 0
Скільки українців до кінця 2020 року можуть опинитися за межею бідностіУкраїнський уряд продовжує співпрацювати з міжнародними фінансово-кредитними організаціями в частині отримання чергового кредиту. Отримання додаткових кредитів посилює залежність України від іноземних партнерів. Водночас така залежність поглиблює кризові явища в економіці.
Детальніше
 • 0
Олексій Кущ: Україні якраз не радять робити те, що зробило захід багатимОднією з основних проблем відновлення економічного зростання в Україні є надмірне зовнішнє втручання в діяльність регуляторних органів. Як правило зовнішнє втручання використовується в інтересах транснаціонального капіталу, що дуже часто йде врозріз з національними інтересами нашої країни.
Детальніше
 • 0
Олександр Качний: комунальники зможуть просто входити в квартири без згоди мешканцівНинішня українська влада продовжує формувати драконівське законодавство у сфері надання житлово-комунальних послуг, що погіршує й без того складне становище пересічних українців. Чергові законодавчі зміни створюють додаткові бар’єри для створення прозорого механізму у сфері відшкодування вартості житлово-комунальних послуг.
Детальніше
 • 0
Скорик: публічна політична «війна» між Зеленським і Порошенко - не більше, ніж лицемірствоПолітична боротьба в Україні загострюється. Нещодавні місцеві вибори призвели до нових коаліцій в місцевих радах, зокрема коаліції «Слуги народу» та «Європейської солідарності» в Одеській міській раді, що викликало значний резонанс серед опозиційних сил.
Детальніше
 • 0
Чорний назвав ознаки зовнішнього управління УкраїноюПодальше попадання України у боргову залежність від зовнішніх фінансових донорів актуалізувало проблему зовнішнього управління нашою країною. Вимоги щодо введення іноземців в наглядові ради державних корпорацій – це маркер посилення зовнішнього впливу на державні активи.
Детальніше
 • 0
Місцеві вибори 2020: Дніпро обирає стабільністьМісцеві вибори 2020 значно відрізняються від аналогічних виборів попередніх років, особливо тим, що у ряді регіонів та населених пунктів домінували політичні рухи, зорієнтовані на місцеві бізнес-еліти, а не загальнонаціональні політичні партії. Окремі експерти бачать в цьому позитив, оскільки основним пріоритетом новообраних депутатів стане вирішення місцевих проблем.
Детальніше
 • 0
Гончаров: «діра» в українському бюджеті може скласти близько 150 млрд. гривеньЕкономічна криза набуває розмаху. Вже стає зрозумілим для широкого загалу, що план наповнення державного бюджету України не виконується. Також виникли проблеми у взаємовідносинах з МВФ, що унеможливлює отримання чергового траншу у 2020 році.
Детальніше
 • 0
Олександр Попов: чим раніше піде цей уряд, тим більше у країни шансів на порятунокОдним з найбільш ефективних антикризових менеджерів в Україні є колишній голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, під час керівництва якого в українській столиці відбулась розбудова метро та мали місце інфраструктурні поліпшення.
Детальніше
 • 0
Президент НАН України Анатолій Загородній підтримав ініціативу вчених НУБІП УкраїниОдним з перших кроків Анатолія Загороднього на посаді Президента НАН України стала підтримка ініціатив вчених НУБІП України, які 9 жовтня провели науково-практичну конференцію, присвячену вирішенню проблем впровадження технологій екологічно обґрунтованого ведення рослинництва для ефективної параметризації та кадастрування земель України.
Детальніше
 • 0
Микола ДОЛЯ: Біологізація повинна мати чітко керовану державну політику на Півдні УкраїниУкраїнські сільськогосподарські товаровиробники завойовують нові ніші на глобальному ринку сільськогосподарської сировини. З одного боку, це підвищує рівень капіталізації вітчизняного аграрного бізнесу, а з другого – призводить до поширення численних еколого-деструктивних та природо-руйнівних процесів у різних фазах агропродуктового ланцюга. Усунення такого роду негативних процесів безпосередньо пов’язане з нарощенням потужностей органічного сільськогосподарського виробництва й поглибленням процесів екологізації як у сировинному, так і в переробно-харчовому сегментах національного АПК. Із питаннями щодо перспектив розвитку органічного сільськогосподарського виробництва, запровадження сучасних природоохоронних технологій у землеробстві та підвищення рівня комплексності використання агроресурсного потенціалу ми звернулися до члена-кореспондента НААН України, доктора сільськогосподарських наук, професора, професора Національного університету біоресурсів і природокористування України Миколи Долі. Саме науковий колектив під керівництвом Миколи Миколайовича розробляє сучасні технології землеробства, які дадуть можливість усунути роками законсервовані проблеми сільськогосподарського виробництва в окремих регіонах України.
Детальніше
 • 0
Олена Шуляк: «швидко перевзуватися» не вміла ніколиВідставка Уряду Гончарука викликала неоднозначну реакцію як в суспільстві, так і політичних таборах. У правлячій парламентській монобільшості є значна кількість прихильників того курсу економічних перетворень, який сповідував нещодавно відправлений у відставку Кабінет Міністрів.
Детальніше
 • 0
СПОГАДИ ПРО ВЧИТЕЛЯ…(присвячено світлій пам’яті Сергія Івановича Дорогунцова)…За сухими рядками біографічних фактів непомітно ховається справжня доля людини. Дуже часто так буває, що значущість особистості вченого чи, скажімо, політика для країни, для тієї сфери, де людина працювала, навіть для найближчого оточення, для сім’ї, можна повноцінно осягнути й оцінити лише через десятиліття... Навіть якщо ще за життя на її честь назвали планету (а в біографії Сергія Івановича Дорогунцова був і такий факт).
Детальніше