Олександр Охрименко: уряд повинен збільшувати пенсію на 100 гривень щомісяця
Уряд повинен спочатку провести аудит Пенсійного фонду. Потім можна починати реформу.


Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Олександр Охрименко.

"Неофіційно говорять, що 30 відсотків пенсійних грошей йде на утримання самого фонду. Також треба провести інвентаризацію спецпенсій. В Україні їх регулюють 29 законів. Причому один закон суперечить іншому. Ці закони потребують юридичної експертизи", - говорить економіст.

Для початку пенсійної реформи потрібна лише політична воля, зазначив експерт.

"Є досвід, як це робили в інших країнах. В Україні не прийнятий другий рівень пенсійної реформи. Коли розмір пенсії залежить від відрахувань конкретної людини до Пенсійного фонду. Це сума, яка має додаватися до основного розміру пенсії, відповідно зарплати, стажу та місця роботи. Уряд може прописати чітку умову: що пенсія в Україні щомісяця буде збільшуватись на 100 гривень доки не досягне половини середньої зарплати", - каже Охрименко.

На думку експерта, піднімати пенсійний вік в Україні не можна.

"Після інвентаризації пільгових пенсій треба переглянути умови для спеціалістів, які рано йдуть на пенсію. Відмінити все в один день не можна. Треба дивитися конкретно. Наприклад, шахтар повинен йти на пенсію раніше, бо не витягне фізично. Вчитель також. До кожної категорії підходити індивідуально. Комусь зменшити на 5 років, а комусь додати 10", - додав він.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали