Економіка Росії невблаганно прямує у прірву
Економіка Росії продовжує буксувати, нарощуючи відставання від світу, не дивлячись на приплив валюти від експорту природних ресурсів.


Як повідомив у середу Росстат, за підсумками першого кварталу ВВП Росії додав 0,5% в порівнянні з рівнем на кінець березня минулого року, інформує еizvestia.com.

Незважаючи на те, що експорт нафти приніс в країну в 1,5 рази більше валюти, ніж рік тому, доходи від продажу газу зросли на 15%, а загальний експорт збільшився на третину, до 82,1 млрд доларів, темпи зростання в Росії виявилися в 7 разів нижчими середньосвітових - 3,4%, за оцінкою МВФ.

З формальної точки зору рецесія в економіці закінчилася (офіційна статистика фіксує плюс другий квартал поспіль). Проте за обсягом ВВП в реальному вираженні (з поправкою на інфляцію) Росія зараз відкотилася в 2008-й рік і не поспішає звідти вибиратися, зазначає екс-заступник голови ЦБ РФ, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Сергій Алексашенко.

З нинішньою швидкістю, щоб повернутися хоча б до позначок 2014-го року, економіці буде потрібно більше 5 років, каже він.

«Позитивний внесок у ВВП внесли зростання інвестиційного попиту і подальше відновлення запасів, - сказав Bloomberg Головний економіст ІК «Ренесанс Капітал» Олег Кузьмін.

Йдеться про закупівлі великих компаній і експортерів сировини. На рівні населення зростання непомітне: доходи в реальному вираженні продовжують стискатися (на 0,2% за квартал), а разом з ними - платоспроможний попит і роздрібні продажі (на 1,8% за квартал).

Промисловість за січень-березень показала результат близький до нуля (зростання на 0,1%) лише за рахунок посиленого видобутку корисних копалин з їх подальшим продажем за кордон. Фабрики і заводи в сегменті обробки зафіксували рекордний за 5 кварталів спад (на 0,8%), який повністю перекреслив зростання минулого року.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали