У Центрі “Розвитку КСВ” презентували корисний інструмент для інвесторів
Днями у Центрі “Розвитку КСВ” за підтримки Посольства Королівства Норвегії в Україні відбувся Форум “Корпоративна соціальна відповідальність для інвесторів: виходячи за межі комплайєнс”.


Захід був спрямований на об’єднання зусиль інвесторів для реалізації в Україні основних принципів корпоративної соціальної відповідальності. Програма Форуму включала й презентацію звіту “КСВ для інвесторів: виходячи за межі комплайєнс” та його публічне обговорення, презентацію сайту для інвесторів www.csr-ua.info (буде активним з 1 червня), та обговорення основних КСВ-ризиків для компаній, а саме: чесних операційних практик, трудових відносин та розвитку громад; Окрема сесія була присвячена питанню жіночого лідерства та боротьби з корупцією.

Учасники конференції погодились з тим, що корпоративна соціальна відповідальність у країні походження та в Україні в одній і тій же самій компанії суттєво відрізняється.

Марина Саприкіна, очільниця українського Центру КСВ, резюмуючи виступи учасників, зазначає, що більшість іноземних інвесторів не приділяють достатньо уваги питанням впровадження політики корпоративної соціальної відповідальності в процесі налагодження свого бізнесу в Україні. Адже в переважній більшості випадків вони акцентують увагу передусім на питаннях чесної конкуренції, прозорості і корпоративному управлінні, відносинах зі споживачами і благодійності, хоча і погоджуються з тим, що компанії з іноінвестиціями повинні мати бюджет на соціальні проекти в країні присутності і зробити свій внесок у розвиток українського суспільства. Проте інвестори до тих не будуть достатньо активні у впровадженні проектів корпоративної соціальної відповідальності (соціальних проектів), допоки не побачать дійсне, а не деклароване бажання держави змінювати правила гри. А одним з символом такого бажання, могло би стати прийняття Національної стратегії з корпоративної соціальної відповідальності.

Загалом учасники Форуму – представники торгово-економічних підрозділів іноземних посольств, компаній, медіа та університетів – схвально оцінили згаданий сайт і готові долучатися до його майбутнього наповнення, закликавши до того ж самого й представників регіонів України.

Ігор Галущак


Друкувати
Найбільш популярні матеріали