Як зміняться пенсії українців вже у жовтні
Президент підписав закон про пенсійну реформу, а це означає, що він офіційно вступив в силу, і мільйони пенсіонерів можуть чекати надбавок до пенсій.


У жовтні підвищені пенсії отримають близько 9 млн чоловік з 11,7 млн українських пенсіонерів. Виплати збільшаться від 50 грн до 1000 грн, інформує еizvestia.com.

За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, уряд уже почав процес перерахунку розміру пенсій. На нього вплине оновлений розмір середньої зарплати за останні три роки. У підсумку, в цьому місяці 5,6 млн пенсіонерів отримають надбавки від 50 до 1000 грн.

З іншого боку, Кабмін у 2017 році переніс з грудня на жовтень індексацію мінімальних пенсій. При цьому її розмір збільшили більш, ніж в 2 рази, - з 61 грн до 150 грн.

Експерти попереджають, що індексація принесе дивіденди не всім жителям України. Вони пояснюють це тим, що при призначенні пенсії враховується розмір середньої заробітної плати за останні три роки. В результаті зарплати підвищують, а пенсії тим часом залишаються фактично на одному рівні.

Якщо людина вийшла на пенсію недавно, то перерахунок виплат з більш високою зарплатною базою, але з меншим коефіцієнтом оцінки стажу (він знизився з 1,35% до 1%) може стати причиною зниження пенсії. Але на практиці уряд не буде цього робити, оскільки зменшувати розмір пенсій забороняє закон.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали