Нова стратегія управління відходами: скільки заводів з переробки відходів побудують в Україні
В Україні до 2030 року введуть роздільний збір відходів для населення, збільшать відповідальність підприємств за відходи та побудують 800 нових потужностей з переробки вторинної сировини, утилізації та компостування біологічних відходів.


Це передбачає Національна стратегія управління відходами, розповіла міністр екології та природних ресурсів Остап Семарак, повідомляє UBR.

За його даними, ця стратегія передбачає три ключові принципи:

- перехід до економіки замкнутого циклу, яка є основою стратегії сталого розвитку;

- розширення відповідальності виробника, яка підштовхне бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості у їх переробці;

- впровадження п'ятиступінчастої схеми поводження з відходами (її пріоритет - запобігання утворенню відходів, а найменш прийнятний варіант - захоронення).

"В нашій країні ростуть обсяги утворення відходів, розповсюджуються площі несанкціонованих звалищ. Найбільше навантаження на навколишнє середовище здійснює хімічна, металургійна, вугледобувна промисловість, сільське господарство, інфраструктура. В Україні щорічно утворюється близько 10 тонн відходів на одного українця. В Україні накопичено близько 36 млрд. тонн відходів. Це більше 50 тис. тонн на один квадратний кілометр території нашої країни. Утилізовано лише 30% промислових відходів і лише 4% - житлових", - сказав Семерак.

Міністр стверджує, що до 2030 року цілком реалістично добитися введення роздільного збору сміття, придатного до переробки, мінімум в 5 тис. населених пунктів, створення 250 центрів по збору відходів споживання; створення 800 нових потужностей по переробці вторинної сировини, утилізації та компостування біовідходів.

"Таким чином, до 20% збільшаться обсяги відходів, направлених на переробку", - прогнозує Семерак.

Стратегія передбачає зменшення кількості місць видалення твердих побутових відходів - передбачається зменшення загального обсягу по утриманню житлових відходів з 95% до 30%.

За словами міністра, органи місцевого самоврядування будуть організовувати пункти збору для використаних товарів.

"У поводженні з побутовими відходами пропонуємо ввести роздільний збір, визначення оптимальних районів для розміщення регіональних сміттєперевантажувальних станцій, заводів, полігонів, це вимагає будівництва за кошти органів місцевого самоврядування. Вони повинні організувати пункти збору для повторного використання меблів, одягу та інших товарів, які були у вживанні", - пояснив міністр екології.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали