Однопартієць Юлії Тимошенко виступив проти підвищення ціни на газ для населення
Ціна на газ в останні роки виступає одним з чинників, який визначає рівень благополуччя найменш захищених верств населення. Однією з основних причин завищених цін на блакитне паливо є свавілля газових олігархів через бездіяльність державних регуляторних органів, в першу чергу Антимонопольного комітету України. Газові олігархи виправдовують регулярне підвищення цін на газ вимогами МВФ.


Прикрим є факт того, що вище керівництво держави з великим задоволенням йде назустріч МВФ в питаннях підвищення ціни на газ. На думку представника партії «Батьківщина» Андрія Павловського, «заради чергового кредиту Порошенко в Давосі обіцяв і надалі підвищувати ціни на газ для населення... Співпраця з МВФ важлива, проте при цьому не слід забувати за національні інтереси і добробут українських родин!

Юлія Тимошенко співпрацювала з МВФ, коли була Прем’єр-міністром. І від неї вимагали і підвищення ціни на газ, і підвищення пенсійного віку. Але національні уряди для того і існують, щоб проводити переговори на користь своїх країн, а не скласти лапки і брати під козирьок…

МВФ працює по всьому світу, але питання в тому, як розпоряджатися цими грошима. У нас виходить, що МВФ кредитує корупцію. А треба, щоб ці кредити стимулювали розвиток вітчизняної економіки.

Вимоги МВФ стосовно підняття ціни на газ для населення співпадають з інтересами вітчизняних газових олігархів, які знайшли спільну мову з правлячою парламентською опозицією. В результаті все більша частина доходів домогосподарств вимивається на оплату блакитного палива, що надзвичайно деструктивно впливає на рівень добробуту найменш захищених верств населення. При цьому розхвалені українськими урядами субсидії виступають прихованою формою дотування українських газових олігархів.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали