Чому НБУ посилює контроль за банкамиНаціональний банк України (НБУ) в листопаді оголосить рівень, з якого стартує офіційний розрахунок нового пруденційного нормативу - коефіцієнта покриття ліквідністю LCR (Liquidity coverage ratio), повідомляється на веб-сайті НБУ з посиланням на першого заступника голови НБУ Катерину Рожкову.

"Так, в 2018 році Національний банк з метою підтримки фінансової стабільності та підвищення стійкості банківської системи до можливих шоків ліквідності ввів новий пруденційний норматив - коефіцієнт покриття ліквідністю LCR (Liquidity coverage ratio), який зараз банки розраховують в тестовому режимі, а з 1 грудня цього року норматив стане обов'язковим до виконання. Рівень, з якого стартує офіційний розрахунок LCR в грудні, буде оголошений в листопаді ", - пояснила Е.Рожкова в ході щоквартальної зустрічі правління центробанку з керівниками 40 банків країни.

Як повідомив в ході зустрічі з банкірами глава правління НБУ Яків Смолій, в банківській системі формується новий тренд - скорочення профіциту ліквідності.

"Ми очікуємо, що в наступному році банківська система перейде до дефіциту ліквідності, тому варто заздалегідь подумати над ліквідними заставами, щоб мати можливість скористатися інструментами рефінансування", - закликав банкірів глава НБУ.

Таким чином, Нацбанк стимулює фінустанови купувати урядові борги, котрі на сьогодні є найбільш ліквідними активами.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали