Держенергоефективності та Асоціація ОТГ працюватимуть над формуванням енергонезалежних громадГолова Держенергоефективості Сергій Савчук підписав Меморандум про співпрацю із Асоціацією об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для широкого впровадження проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики у місцевих громадах.

«Завдяки важливій проведеній Урядом реформі децентралізації місцеві громади мають достатні фінансові ресурси, які варто раціонально використовувати на користь громад», - пояснив С.Савчук.

Окрім цього, кожна громада володіє значним ресурсним потенціалом, щоб вирішити питання енергозабезпечення та стати більш незалежною.

Наприклад, м. Славутич зменшило свою залежність від газу на 40% завдяки твердопаливній котельні потужністю 10,5 МВт, що виробляє тепло із тріски.

Наступний крок Славутича – встановлення біоТЕЦ потужністю 12,5 МВт електричної та 29 МВт теплової енергії. Додатково планується засадити 5 тис. га енергокультурами як джерелом біомаси.

Важливо, що ОТГ починають активно займатися питаннями енергоефективності. Так, у серпні ц.р. Мачухівською ОТГ укладено перші ЕСКО-договори у 2 навчальних закладах (с. Плоске та с. Калашники). Завдяки реалізації таких контрактів, громада вже в цьому опалювальному сезоні буде економити до 20% енергоресурсів.

Енергоменеджмент / енергомоніторинг запроваджено в 10 ОТГ, а ще в 35 ОТГ - розробляється.

Також місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» впровадили 7 ОТГ.

Отже, сторони будуть працювати над:

 розробкою та впровадженням місцевих програм з енергоефективності та відновлюваної енергетики;

 розробкою та впровадженням енергетичних планів із заміщення традиційних видів палива альтернативними;

 реалізацією проектів:

 генерації енергії з біомаси, біогазу, сміття;

 будівництва потужностей з виробництва біоетанолу та біодизелю;

 впровадження ЕСКО-проектів.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності


Друкувати
Найбільш популярні матеріали