Банки очікують приплив депозитів як від підприємств, так і домогосподарствУкраїнські банки очікують подальше зростання кредитування і приплив депозитів, в той же час констатуючи зростання ризиків, особливо кредитного, який збільшився в другому і очікувано зросте в третьому кварталі поточного року, свідчать результати опитування "Про умови банківського кредитування" Національного банку України (НБУ).

Згідно зі звітом, текст якого оприлюднений на сайті центробанку, 74% респондентів прогнозують збільшення портфеля корпоративних кредитів, а 70% - роздрібних. Деякі великі банки очікують несуттєвого погіршення якості кредитного портфеля фізосіб, одночасно всі респонденти вважають, що якість кредитів бізнесу не зміниться. Дві третини опитаних очікує припливу депозитів як підприємств, так і домогосподарств.

Респонденти також вважають, що в третьому кварталі стандарти кредитування для бізнесу і населення не зміняться, хоча 19% опитаних фінустанов очікують посилення вимог до кредитів у валюті, а 16% - до довгострокових позик бізнесу.

На думку банків, кредитні стандарти можуть трохи знизитися в сегменті кредитів МСП, короткострокових і гривневих позик.

Як наголошується в звіті, в квітні-червні виправдалися очікування щодо зростання попиту на кредити МСП, гривневі і короткострокові позики. "Така динаміка обумовлена потребами бізнесу в оборотному капіталі, засобах для інвестицій і необхідністю великих компаній реструктурувати борги", - йдеться в звіті.

У попередньому кварталі стандарти кредитування для корпоративних позичальників майже не змінилися, хоча кожен п'ятий банк повідомив, що в МСП вимоги несуттєво пом'якшилися через посилення конкуренції за якісного позичальника.

Як констатували переважно банки з великими портфелями кредитів фізичним особам, у другому кварталі також зростав попит населення на споживчі кредити. Цьому сприяло поліпшення потребнастроеній і зростання витрат на товари тривалого користування.

За оцінкою банків, в минулому кварталі підвищилися всі ризики, крім валютного, який залишається низьким три квартали поспіль. Злам тенденції відбувся в процентному, операційному і ризик ліквідності: в першому кварталі вони знижувалися, а тепер почали рости. Найбільш помітним стало збільшення кредитного ризику (40% опитаних), хоча в першому кварталі банки очікували його значне зниження.

Опитані банки очікують, що в третьому кварталі може істотно зрости валютний ризик (баланс відповідей - 18%). Також можуть збільшитися кредитний та операційний ризики. Однак, на думку респондентів, процентний і ризик ліквідності повинні знизитися.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали